TJ Spartak Čelákovice

Atletika Čelákovice

Z důvodu 5. stupně PES jsou veškeré tréninky zrušeny.

Sledujte prosím tyto webové stránky

Krásné Vánoce a ŽIJ SPORTEM v roce 2021

Další rok se chýlí ke konci a náš oddíl Atletika Čelákovice vstupuje do již 11. roku svého fungování. Po vydařeném roce 2019 jsme měli dobře našlápnuto na další úspěšnou sezónu, na kterou jsme se všichni poctivě připravovali. Hned v únoru a začátkem března naši atleti dosahovali perfektních výkonů, například účast Martina Buchty na MČR jednotlivců ve vícebojích. Dále dvojnásobné zastoupení na HMČR jednotlivců, a z toho krásné 3. místo Martina Buchty a neméně krásné 11. místo Petra Špitálského.

Bohužel na jaře nás všechny zasáhla epidemiologická opatření, která zcela zmrazila naší intenzivní atletickou přípravu. Ale i přes veškerá náročná omezení, jsme nakonec spoustu aktivit zvládli uskutečnit a naši svěřenci se mohli posunout dál.

Už během karantény jsme připravovali individuální tréninkové plány pro naše žactvo, pořádali jsme on-line kruhové tréninky nebo vyhlašovali on-line výzvy. Kdo by mohl zapomenout na 90 přeskoků přes švihadlo, za pouhých 30 vteřin, v podání Lenky nebo ve dveřích hlavou dolů visící Verču.

Na konci května jsme v rámci akce SPOLU NA STARTU, která se konala pod Českým atletickým svazem, oslavili otevření venkovní sezóny a doufali, že tento rok vše doženeme.

Ještě před prázdninami jsme jako vždy pořádali dvě kola Krajského přeboru družstev přípravek skupiny C, díky kterému mohlo na stadionu v Čelákovicích porovnat své síly přes 130 mladých atletů. Před prázdninami se také konaly každoroční Oddílové závody, které, nejen díky fandícím rodičům a společnému opékání buřtů, proběhly, ostatně jako vždy, v příjemné a přátelské atmosféře. Letos byly závody navíc zpestřeny exhibicí našich nejlepších trojskokanů v ČR.

Na začátku prázdnin proběhl již 3. ročník Atletického tábora v Křižanově na Vysočině, který byl plný sportu, zábavy a kamarádů.

Začátkem školního roku se náš oddíl rozrostl na neuvěřitelných 204 malých a velkých atletů, pro které jsme si připravili pár novinek. Vedle již známých tréninků pro jednotlivé věkové kategorie a Atletiky pro radost jsme rozšířili nabídku také o Kondiční atletickou přípravu a pro naše nadějné mladší atlety jsme otevřeli tréninky závodní přípravky.

O prázdninách ještě stihl Martin Buchta mistrovství ČR pod otevřeným nebem v Praze na Slavii. A hned trojice našich svěřenců (Martin Buchta, Petr Špitálský, Klára Kobková) se koncem září probojovala na MČR žactva a zásluhou Martina přivezli stříbrnou medaili.

Nesmíme ani zapomenout na legendární závod ČELÁKOVICKÁ HODINOVKA, který jsme pro vás vrátili do našeho města po dlouhých letech a jsme rádi, že si každý rok získává stále větší oblibu.

Další omezení nás nepustila s blížící se zimou do tělocvičen, ale to nám nevadilo, protože trénování venku má své výhody. A že se mají tradice držet, tak jsme i přes veškerá omezení pro vás opět připravili Noční orientační běh městem. Tentokrát on-line, bez společného vánočního občerstvení po závodu. Zájem byl i přesto veliký, zúčastnilo se přes 130 lidí, kteří se proběhli nočním městem a okusili kouzlo vánočních Čelákovic a Sedlčánek.

Rok 2020 pomalu končí, a i když nebyl zcela podle našich představ, tak jsme se ho snažili co nejvíce užít a sportovně prožít. Protože pozitivní mysl a pravidelný pohyb je klíčem k tomu, jak zvládat nelehké chvíle, které nám tento rok připravil, a že jich nebylo málo.

Vážení atleti, rodiče, příznivci a podporovatelé, děkujeme Vám za podporu v tomto roce a věříme, že rok následující nám přinese jen to dobré.

To Vám přejí trenéři


4. ROČNÍK NOČNÍHO ORIENTAČNÍHO BĚHU

Noční orientační běh je již za námi. V tomto ročníku platila ještě více stará dobrá klišé “Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se” nebo “I cesta je cíl”.

Moc děkujeme za kladné ohlasy, milé fotky, vtipné zprávy, básničky, které jste poslali a především za vaši účast. Co se týká vyhodnocení, je dost obtížné kohokoliv vyzdvihovat, kategorií bychom mohli udělat mnoho, každý to pojal po svém, za což jsme moc rádi a přesně takto to bylo myšleno, vyhecovat vás k pohybu. Odměnu jste si už vyzvedli v truhle s pokladem :-) Přímo v aplikaci se můžete podívat na výsledky a porovnat si je ostatními. Kdo se dostal pod 1 hodinu se všemi kontrolami je super borec. Všichni, kteří se zúčastnili a zvládli všechny kontroly, jsou skvělí. Účast byla opravdu veliká, na trasu se vydalo kolem 120 sporťáků.

V příštím roce snad už pospolu se svařákem, čajem, pivem..., protože osobní kontakt je důležitý a nevíme jak vám, ale nám to moc chybí.

Krásný advent, pohodové Vánoce a v roce 2021 ŽIJ SPORTEM.

Tým trenérů

TRÉNINKY V PROSINCI, POZOR U NĚKTERÝCH TRÉNINKOVÝCH SKUPIN ZMĚNA

PONDĚLÍ:

15:00 - 16:00 - MINI PŘÍPRAVKA I a II. (Pozor VELKÁ ZMĚNA)

17:00 - 18:15 - ŽACTVO

17:00 – 18:15 - PŘÍPRAVKY ZÁVODNÍ

18:00 - 19:15 - ATLETIKA PRO RADOST


STŘEDA:

16:00 - 17:00 - PŘÍPRAVKA III.

17:00 - 18:00 - PŘÍPRAVKA II.

18:00 - 19:15 - PŘÍPRAVKA I.

18:00 - 19:15 - KONDIČNÍ ATLETICKÁ PŘÍPRAVKA (změna)

18:00 - 19:15- ŽACTVO (změna)


PÁTEK:

17:00 - 18:15 - ŽACTVO (změna)


4. ROČNÍK NOČNÍHO ORIENTAČNÍHO BĚHU MĚSTEM ČELÁKOVICE


Již počtvrté jsme pro vás připravili noční orientační běh vánočně vyzdobeným městem a jeho okolím. Pojďte se projít či proběhnout Čelákovicemi (v případě dvojic může mladší například na kole nebo koloběžce) a pokud k tomu najdete i nějaký kontrolní bod, který jsme si pro vás připravili, tak to je už bonus navíc.


Začínáme 7. 12. od 17:00 a trasu si můžete zaběhnout do 14.12. do 22:00

Stáhněte si PROPOZICE ZDE a MAPU ZDE

Užijte si to a sdílejte s námi své zážitky.

TRÉNOVÁNÍ BĚHEM NOUZOVÉHO STAVU

Na základě vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky jsou vydána určitá opatření ovlivňující tréninkovou a závodní činnost organizovanou sportovními kluby. Tato dočasná omezení však naši sportovní přípravu výrazně nenaruší a vše by mělo prozatím probíhat dál tak, jak jste zvyklí.

Během období nouzového stavu budou veškeré tréninky probíhat na Městském stadionu, kde můžeme zajistit požadovaná hygienická opatření. Atleti budou rozděleni do malých samostatných skupin s jedním trenérem (popř. dvěma trenéry) po celou dobu tréninku.

Prosíme o zajištění vhodného oblečení vašich atletů pro trénování venku. Taktéž žádáme o dodržování hygienických opatření a ohleduplnosti během tréninků.

Sledujte stránky www.atletikacelakovice.cz , kde vás budeme informovat v případě jakýchkoliv změn.

3. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK STŘEDOČESKÉHO KRAJE SKUPINY C

V pátek 11. 9. se uskutečnilo třetí a současně poslední kolo Krajského přeboru družstev přípravek SČK v tomto roce. Na výsledky se můžete podívat v tabulce ZDE.

TRÉNINKY 2020/2021

Po prázdninách, které byly plné sportu, se vracíme na tréninkový tartan a trávník již 2. září. Atletika, která se také nazývá královnou všech sportů, kultivuje tělo, když rozvíjí všechny základní pohybové dovednosti jako je běh, skok a hod. Svůj pozitivní vliv má i na psychickou a mentální sféru člověka. Učí cílevědomosti, houževnatosti, vytrvalosti... A snad žádný jiný sport nenabízí tak širokou škálu možností.

Atletika patří k aktivitám, jejichž provozování je relativně finančně nenáročné. Nejdůležitější je odpovídající a pohodlné oblečení a hlavně dobrá obuv. Správné boty zajistí, aby se dítě nezranilo během tréninku, ale také správný růst a vývoj chodila (bližší info v archivu článků ZDE).

A co jsme si pro naše atlety připravili?

S novým pololetím přichází i rozšíření našich tréninkových skupin. Mezi tradiční skupiny, které se odvíjí od ročníku a zkušenostech atleta, nabízíme již druhým rokem ATLETIKU PRO RADOST. Tréninky jsou určeny dětem, která baví pohyb, ale současně nemají ambice závodit.

Nově nabízíme také ZÁVODNÍ PŘÍPRAVKU, která se zaměřuje na mladé nadějné talenty, jež budou zastupovat náš oddíl na různých závodech ve Středočeském kraji.

A v neposlední řadě myslíme i na sportovce z jiných typů sportů, jako je např. tenis, florbal, fotbal, volejbal apod., kteří se zaměřují na výkonnost, rychlost a vytrvalost. Pro ně je určena KONDIČNÍ ATLETICKÁ PŘÍPRAVA, součástí níž je i zaměření na protahování a kompenzační cvičení.

Jsme připraveni na tréninky, všechny sportovní výzvy a výkony našich atletů.

Tak neváhej a ŽIJ SPORTEM

ODDÍLOVÉ ZÁVODY 2020

Ve středu 24. 6. jsme ukončili školní rok Oddílovými závody. A bylo to ve velkém stylu. Přes 130 našich atletů, od těch nejmenších až k zástupcům Žactva, soutěžili ve skoku do dálky, hodu a běhu.

Padaly osobní rekordy a během celé akce panovala perfektní sportovní nálada a povzbuzování, a to nejen ze strany velkého počtu rodičů z tribuny (klobouk dolů :-) ), ale i mezi závodníky samotnými.

Na všech bylo vidět, že si sportování tentokrát užívají na maximum. Možná je to i tím, že ještě před pár měsíci jsme hromadné sportovní akce brali jako samozřejmost a ono to tak vždy nemusí být.

Díky, vážíme si vaší podpory.

oddílové závody 2020

1. kolo Krajského přeboru družstev přípravek Středočeského kraje

Po pondělní akci ZNOVU NA STARTU náš oddíl atletiky pořádal v pátek 5. 6. 2020 již tradičně Krajský přebor družstev přípravek Středočeského kraje. Na stadionu se potkalo přes 130 atletů ze 4 oddílů kraje. Žízeň po závodech, jejichž sezóna je tento rok zkrácena, byla na všech závodnících vidět. Naši mladí atleti se do závodů pořádně obuli. Díky všem a už se těšíme na další závod, který se koná 19. 6. 2020

Výsledky

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Jarní závodní sezóna se rozjela na plné obrátky

Už máme za sebou pár závodů, kde zejména Martin Buchta zahájil sezónu výborně. Nejlepší osobní maximum pod širým nebem ve skoku o tyči 375 cm a 33,03 v hodu oštěpem. Ostaní ml. žactvo a přípravky se na své závody teprve chystají 1. 6. v Čelákovicích "Spolu na Startu".

Halová sezóna 2020 v barvě bronzu z HMČR

Malé ohlédnutí za zatím posledními závody začátkem března. Dokonce dvojnásobné zastoupení jsme měli na HMČR Martinem Buchtou a Petrem Špitálským. A hned největší úspěch za poslední roky Martin doslova létal v tyčce až si dolétl pro bronzovou medaili. V novém oddílovém rekordu Staré Boleslavi za kterou závodí v kategorii žactva 380 cm! Petr při svoji první účasti na republikovém šampionátu skončil ve výšce na 11. místě výkonem 166cm.

Na začátku ledna Martin Buchta absolvoval v Jablonci svůj první halový sedmiboj, kde se sešla silná konkurence z celých Čech. V kategorii starších žáků obsadil 8. místo (3.403 bodů) a tím se nominoval na Mistrovství ČR ve vícebojích, kde se umístil na 12. místě, i když po jeho top disciplíně tyči, byl celkově 5. Silná podpora fanoušků ho hnala k osobnímu rekordu 3458 bodů. Na Strahově, kde se konal KP st. žactva, zase bodoval Petr Špitálský, který ve skoku vysokém vybojoval 5. místo (160 cm). Na začátku února si Klárka Kobková ve stejné sportovní hale na KP ml. žactva zlepšila svůj osobní rekord ve vrhu koulí a o pár centimetrů jí utekl bronz. V běhu na 1.500 m si doběhla pro 7. místo.

Tereza Rubešová absolvovala své vůbec první závody v hale v kategorii ml. žákyně a hned v dálce přelétla 4 metry a polovinu startovního pole. Dále absolvovala krátké běhy 60 m a 150 m.

V tomto roce nás čeká spousta závodů napříč nejen celého kraje, ale i republiky. Jako oddíl pořádáme i několik sportovních soutěží, na které se můžete těšit. Mezi již tradiční patří čtyři kola Atletických přípravek, Oddílové závody, Noční orientační běh městem, ale také Atletický tábor v Křižanově nebo Čelákovická hodinovka. Současně jsme opět zapojeni v projektu Pohybová gramotnost pod Českým atletickým svazem. A připravujeme několik překvapení, proto sledujte naše webové stránky www.atletikacelakovice.cz a připojte se k nám na https://www.facebook.com/atletikacelakovice/.

SPORTOVNÍ TÁBOR S ATLETIKOU 2020 - KAPACITA NAPLNĚNA

Je tady již třetí ročník sportovního tábora s atletikou pro naše sportovce z PŘÍPRAVKY I - III a ŽACTVO. Opět vás čeká pestrý táborový program, ve kterém nebudou chybět hry, dobrodružství a sport. Tento rok přidáváme ještě jeden den navíc, takže 8 nocí. Trenéři se na vás celý rok pilně připravují a tak věřte, že to bude stát za to!

Jedeme na stejné místo jako loni, na Vysočinu, do krásného rekreačního střediska Křižanov (mapa). Ubytováni budeme ve zděné budově, součástí areálu je les, hřiště, rybník. Stravování bude zajištěno 5x denně, snídaně formou švédského stolu, dostatek ovoce, zeleniny.

ZÁKLADNÍ INFO

Termín: pátek 3.7. 2020 – sobota 11.7. 2020 (8 nocí)

Místo: Rekreační středisko Křižanov www.rekreacnistrediska.cz/strediska/krizanov

Cena: 4 350,- (v ceně je zahrnuta strava 5x denně, ubytování v pensionu, autobus tam a zpět, výlety, požitky, odměny)

HALOVÁ SEZÓNA 2020 SE ROZJÍŽDÍ

Minulý týden jsme měli ve hře starší atlety. Martin Buchta v Jablonci absolvoval svůj první halový sedmiboj, kde se sešla opravdu silná konkurence z celých Čech. V kategorii starších žáků obsadil krásné 8. místo (3403 bodů). 👍 Suverénně ovládl jednu z disciplín a to skok o tyči výkonem 330 cm. 👏 Nemělo by mu snad ujít mistrovství republiky ve vícebojích.

Natálka Kailerová na Strahově v sobotu běžela 200m 🏃‍♀️ za dorostenky. A do třetice Petr Špitálský, talentovaný atlet, dal přednost výšce před 800m a bohužel jen o kousek mu unikly stupně vítězů. Skočil 160 cm. 🙌 Těšíme se na další závody. 😃

TRÉNINKY 2020 - 2021

PONDĚLÍ:

16:00 - 17:00 - MINI PŘÍPRAVKA II

17:00 - 18:00 - MINI PŘÍPRAVKA I

18:00 - 19:30 - ŽACTVO

18:00 – 19:15 - PŘÍPRAVKY ZÁVODNÍ

18:00 - 19:15 - ATLETIKA PRO RADOST

STŘEDA:

16:00 - 17:00 - PŘÍPRAVKA III.

17:00 - 18:00 - PŘÍPRAVKA II.

18:00 - 19:30 - PŘÍPRAVKA I.

18:00 - 19:45 - KONDIČNÍ ATLETICKÁ PŘÍPRAVKA

18:00 - 19:30 - ŽACTVO

PÁTEK:

18:00 - 19:30 - ŽACTVO