Vítězné fotky

FOTO SOUTĚŽ

Skončily prázdniny a s nimi i naše letní foto soutěž. A to, že jste si poslední dva měsíce maximálně užili odpovídají i fotky, které jste nám celou dobu posílali.

A KDO VYHRÁL?

Celkem jsem dostali 14 "foto pozdravů" z letních sportů. Co fotka, to originál, takže jsme to s výběrem neměli vůbec lehké. Rozhodli jsem se proto vyhlásit 5 výherců, kteří dostanou nový sportovní dres našeho oddílu.

Ještě jednou díky všem a vítězné fotky si můžete prohlédnout níže:

VÝSLEDKY NÁBORU NOVÝCH ČLENŮ

V neděli 2. září proběhl po třech letech nábor nových členů. Touto cestou bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem za velkou účast, která nás mile překvapila. Atmosféra byla skvělá. Z celkového počtu 90 zájemců bylo přijato celkem 77 nových sportovců. Z důvodu ochrany osobních údajů jsou výsledky anonymizovány. Výsledky naleznete v souborech dle jednotlivých ročníků.

Těšíme se na vás na prvním tréninku. :-)Přihlášku pro rok 2018/2019 si můžete stáhnout ZDE, vyplňte a odevzdejte do konce září na tréninku.

JAK BY MĚLA VYPADAT OBUV NA ATLETIKU?

S novým kroužkem malého atleta určitě vyvstává otázka: "Jaké sportovní vybavení je nutné zakoupit?" Pro malé sportovce máme připraveno spoustu sportovního nářadí, které jim během tréninku poskytneme, takže není nutné nic pořizovat. Nejdůležitější je odpovídající a pohodlné oblečení a hlavně dobrá obuv. Správné boty zajistí, aby se dítě nezranilo během tréninku, ale také správný růst a vývoj chodila, jak je uvedeno v článku od doktorky Marie Součkové, který si můžete přečíst celý ZDE.

Z článku vybíráme několik rad, které se vám budou při nákupu hodit:

  • Nevěřte deklarované velikosti uvedené na obuvi. Vnitřní prostor jednotlivých modelů obuvi se mnohdy liší od uvedené velikosti. Proto je nutné při nákupu každou botu vyzkoušet, jak padne na nohu.
  • Nákup přesuňte do odpoledních hodin. V té době je totiž noha nejobjemnější.
  • Velikosti nohou měřte ve stoje (v zatížení vlastní hmotností těla). Při měření má být na noze ponožka nebo punčocha odpovídající druhu obuvi.
  • Sledujte, jak obuv padne v jednotlivých partiích. Tedy zda je před prsty dostatečně dlouhý nadměrek (10 - 15 mm), zda nejširší část nohy (v oblasti prstních kloubů) správně padne do odpovídající nejširší části obuvi, zda bota dobře sedí na nártu. Obuv nesmí nikde tlačit, ani klouzat z paty.
  • u obuvi pro atletiku je vhodné, aby v oblasti opatku nebylo štěpování, ale řádné vyměkčení. Při běhu je hodně namáháno svalstvo a nepadnoucí opatek, ještě se štěpováním s asymetrií, může vést k podráždění Achilovky.
  • Podešev má být pružná, nepropouštějící vlhkost a dostatečně silná – tak aby chránila chodidlo před traumaty, ale zachovala kontakt s podložím. Nesmí být ani tenká ani tuhá. Musí umožňovat pohyb chodidla včetně jeho správného odvíjení od podložky při chůzi.