JARNÍ KILOMETR A PĚTKA - VÝSLEDKY

Jarní běžeckou výzvu máme za sebou a i přes ne zrovna jarní počasí jste se zúčastnili v pěkném počtu. Výherce v každé kategorii dostává od nás sportovní lahvičku s originálním designem.Děkujeme všem běžcům a už teď se těšíme na další sportovní akcičku :-)

Krásné Vánoce a ŽIJ SPORTEM v roce 2021

Další rok se chýlí ke konci a náš oddíl Atletika Čelákovice vstupuje do již 11. roku svého fungování. Po vydařeném roce 2019 jsme měli dobře našlápnuto na další úspěšnou sezónu, na kterou jsme se všichni poctivě připravovali. Hned v únoru a začátkem března naši atleti dosahovali perfektních výkonů, například účast Martina Buchty na MČR jednotlivců ve ...

vícebojích. Dále dvojnásobné zastoupení na HMČR jednotlivců, a z toho krásné 3. místo Martina Buchty a neméně krásné 11. místo Petra Špitálského.

Bohužel na jaře nás všechny zasáhla epidemiologická opatření, která zcela zmrazila naší intenzivní atletickou přípravu. Ale i přes veškerá náročná omezení, jsme nakonec spoustu aktivit zvládli uskutečnit a naši svěřenci se mohli posunout dál.

Už během karantény jsme připravovali individuální tréninkové plány pro naše žactvo, pořádali jsme on-line kruhové tréninky nebo vyhlašovali on-line výzvy. Kdo by mohl zapomenout na 90 přeskoků přes švihadlo, za pouhých 30 vteřin, v podání Lenky nebo ve dveřích hlavou dolů visící Verču.

Na konci května jsme v rámci akce SPOLU NA STARTU, která se konala pod Českým atletickým svazem, oslavili otevření venkovní sezóny a doufali, že tento rok vše doženeme.

Ještě před prázdninami jsme jako vždy pořádali dvě kola Krajského přeboru družstev přípravek skupiny C, díky kterému mohlo na stadionu v Čelákovicích porovnat své síly přes 130 mladých atletů. Před prázdninami se také konaly každoroční Oddílové závody, které, nejen díky fandícím rodičům a společnému opékání buřtů, proběhly, ostatně jako vždy, v příjemné a přátelské atmosféře. Letos byly závody navíc zpestřeny exhibicí našich nejlepších trojskokanů v ČR.

Na začátku prázdnin proběhl již 3. ročník Atletického tábora v Křižanově na Vysočině, který byl plný sportu, zábavy a kamarádů.

Začátkem školního roku se náš oddíl rozrostl na neuvěřitelných 204 malých a velkých atletů, pro které jsme si připravili pár novinek. Vedle již známých tréninků pro jednotlivé věkové kategorie a Atletiky pro radost jsme rozšířili nabídku také o Kondiční atletickou přípravu a pro naše nadějné mladší atlety jsme otevřeli tréninky závodní přípravky.

O prázdninách ještě stihl Martin Buchta mistrovství ČR pod otevřeným nebem v Praze na Slavii. A hned trojice našich svěřenců (Martin Buchta, Petr Špitálský, Klára Kobková) se koncem září probojovala na MČR žactva a zásluhou Martina přivezli stříbrnou medaili.

Nesmíme ani zapomenout na legendární závod ČELÁKOVICKÁ HODINOVKA, který jsme pro vás vrátili do našeho města po dlouhých letech a jsme rádi, že si každý rok získává stále větší oblibu.

Další omezení nás nepustila s blížící se zimou do tělocvičen, ale to nám nevadilo, protože trénování venku má své výhody. A že se mají tradice držet, tak jsme i přes veškerá omezení pro vás opět připravili Noční orientační běh městem. Tentokrát on-line, bez společného vánočního občerstvení po závodu. Zájem byl i přesto veliký, zúčastnilo se přes 130 lidí, kteří se proběhli nočním městem a okusili kouzlo vánočních Čelákovic a Sedlčánek.

Rok 2020 pomalu končí, a i když nebyl zcela podle našich představ, tak jsme se ho snažili co nejvíce užít a sportovně prožít. Protože pozitivní mysl a pravidelný pohyb je klíčem k tomu, jak zvládat nelehké chvíle, které nám tento rok připravil, a že jich nebylo málo.

Vážení atleti, rodiče, příznivci a podporovatelé, děkujeme Vám za podporu v tomto roce a věříme, že rok následující nám přinese jen to dobré.

To Vám přejí trenéři

4. ROČNÍK NOČNÍHO ORIENTAČNÍHO BĚHU

Noční orientační běh je již za námi. V tomto ročníku platila ještě více stará dobrá klišé “Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se” nebo “I cesta je cíl”.

Moc děkujeme za kladné ohlasy, milé fotky, vtipné zprávy, básničky, které jste poslali a především za vaši účast. Co se týká vyhodnocení, je dost obtížné kohokoliv vyzdvihovat, kategorií bychom mohli udělat mnoho, každý to pojal po svém, za což jsme moc rádi a přesně takto to bylo myšleno, vyhecovat vás k pohybu. Odměnu jste si už vyzvedli v truhle s pokladem :-) Přímo v aplikaci se můžete podívat na výsledky a porovnat si je ostatními. Kdo se dostal pod 1 hodinu se všemi kontrolami je super borec. Všichni, kteří se zúčastnili a zvládli všechny kontroly, jsou skvělí. Účast byla opravdu veliká, na trasu se vydalo kolem 120 sporťáků.

V příštím roce snad už pospolu se svařákem, čajem, pivem..., protože osobní kontakt je důležitý a nevíme jak vám, ale nám to moc chybí.

Krásný advent, pohodové Vánoce a v roce 2021 ŽIJ SPORTEM.

Tým trenérů

4. ROČNÍK NOČNÍHO ORIENTAČNÍHO BĚHU MĚSTEM ČELÁKOVICE

Již počtvrté jsme pro vás připravili noční orientační běh vánočně vyzdobeným městem a jeho okolím. Pojďte se projít či proběhnout Čelákovicemi (v případě dvojic může mladší například na kole nebo koloběžce) a pokud k tomu najdete i nějaký kontrolní bod, který jsme si pro vás připravili, tak to je už bonus navíc.

Začínáme 7. 12. od 17:00 a trasu si můžete zaběhnout do 14.12. do 22:00

Stáhněte si PROPOZICE ZDE a MAPU ZDE

Užijte si to a sdílejte s námi své zážitky.

3. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK STŘEDOČESKÉHO KRAJE SKUPINY C

V pátek 11. 9. se uskutečnilo třetí a současně poslední kolo Krajského přeboru družstev přípravek SČK v tomto roce. Na výsledky se můžete podívat v tabulce ZDE.

TRÉNINKY 2020/2021

Po prázdninách, které byly plné sportu, se vracíme na tréninkový tartan a trávník již 2. září. Atletika, která se také nazývá královnou všech sportů, kultivuje tělo, když rozvíjí všechny základní pohybové dovednosti jako je běh, skok a hod. Svůj pozitivní vliv má i na psychickou a mentální sféru člověka. Učí cílevědomosti, houževnatosti, vytrvalosti... A snad žádný jiný sport nenabízí tak širokou škálu možností.

Atletika patří k aktivitám, jejichž provozování je relativně finančně nenáročné. Nejdůležitější je odpovídající a pohodlné oblečení a hlavně dobrá obuv. Správné boty zajistí, aby se dítě nezranilo během tréninku, ale také správný růst a vývoj chodila (bližší info v archivu článků ZDE).

A co jsme si pro naše atlety připravili?

S novým pololetím přichází i rozšíření našich tréninkových skupin. Mezi tradiční skupiny, které se odvíjí od ročníku a zkušenostech atleta, nabízíme již druhým rokem ATLETIKU PRO RADOST. Tréninky jsou určeny dětem, která baví pohyb, ale současně nemají ambice závodit.

Nově nabízíme také ZÁVODNÍ PŘÍPRAVKU, která se zaměřuje na mladé nadějné talenty, jež budou zastupovat náš oddíl na různých závodech ve Středočeském kraji.

A v neposlední řadě myslíme i na sportovce z jiných typů sportů, jako je např. tenis, florbal, fotbal, volejbal apod., kteří se zaměřují na výkonnost, rychlost a vytrvalost. Pro ně je určena KONDIČNÍ ATLETICKÁ PŘÍPRAVA, součástí níž je i zaměření na protahování a kompenzační cvičení.

Jsme připraveni na tréninky, všechny sportovní výzvy a výkony našich atletů.

Tak neváhej a ŽIJ SPORTEM

oddílové závody 2020

ODDÍLOVÉ ZÁVODY 2020

Ve středu 24. 6. jsme ukončili školní rok Oddílovými závody. A bylo to ve velkém stylu. Přes 130 našich atletů, od těch nejmenších až k zástupcům Žactva, soutěžili ve skoku do dálky, hodu a běhu.

Padaly osobní rekordy a během celé akce panovala perfektní sportovní nálada a povzbuzování, a to nejen ze strany velkého počtu rodičů z tribuny (klobouk dolů :-) ), ale i mezi závodníky samotnými.

Na všech bylo vidět, že si sportování tentokrát užívají na maximum. Možná je to i tím, že ještě před pár měsíci jsme hromadné sportovní akce brali jako samozřejmost a ono to tak vždy nemusí být.

Díky, vážíme si vaší podpory.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

1. kolo Krajského přeboru družstev přípravek Středočeského kraje

Po pondělní akci ZNOVU NA STARTU náš oddíl atletiky pořádal v pátek 5. 6. 2020 již tradičně Krajský přebor družstev přípravek Středočeského kraje. Na stadionu se potkalo přes 130 atletů ze 4 oddílů kraje. Žízeň po závodech, jejichž sezóna je tento rok zkrácena, byla na všech závodnících vidět. Naši mladí atleti se do závodů pořádně obuli. Díky všem a už se těšíme na další závod, který se koná 19. 6. 2020

Výsledky

Jarní závodní sezóna se rozjela na plné obrátky

Už máme za sebou pár závodů, kde zejména Martin Buchta zahájil sezónu výborně. Nejlepší osobní maximum pod širým nebem ve skoku o tyči 375 cm a 33,03 v hodu oštěpem. Ostaní ml. žactvo a přípravky se na své závody teprve chystají 1. 6. v Čelákovicích "Spolu na Startu".

Halová sezóna 2020 v barvě bronzu z HMČR

Malé ohlédnutí za zatím posledními závody začátkem března. Dokonce dvojnásobné zastoupení jsme měli na HMČR Martinem Buchtou a Petrem Špitálským. A hned největší úspěch za poslední roky Martin doslova létal v tyčce až si dolétl pro bronzovou medaili. V novém oddílovém rekordu Staré Boleslavi za kterou závodí v kategorii žactva 380 cm! Petr při svoji první účasti na republikovém šampionátu skončil ve výšce na 11. místě výkonem 166cm.

Na začátku ledna Martin Buchta absolvoval v Jablonci svůj první halový ...

sedmiboj, kde se sešla silná konkurence z celých Čech. V kategorii starších žáků obsadil 8. místo (3.403 bodů) a tím se nominoval na Mistrovství ČR ve vícebojích, kde se umístil na 12. místě, i když po jeho top disciplíně tyči, byl celkově 5. Silná podpora fanoušků ho hnala k osobnímu rekordu 3458 bodů. Na Strahově, kde se konal KP st. žactva, zase bodoval Petr Špitálský, který ve skoku vysokém vybojoval 5. místo (160 cm). Na začátku února si Klárka Kobková ve stejné sportovní hale na KP ml. žactva zlepšila svůj osobní rekord ve vrhu koulí a o pár centimetrů jí utekl bronz. V běhu na 1.500 m si doběhla pro 7. místo.

Tereza Rubešová absolvovala své vůbec první závody v hale v kategorii ml. žákyně a hned v dálce přelétla 4 metry a polovinu startovního pole. Dále absolvovala krátké běhy 60 m a 150 m.

V tomto roce nás čeká spousta závodů napříč nejen celého kraje, ale i republiky. Jako oddíl pořádáme i několik sportovních soutěží, na které se můžete těšit. Mezi již tradiční patří čtyři kola Atletických přípravek, Oddílové závody, Noční orientační běh městem, ale také Atletický tábor v Křižanově nebo Čelákovická hodinovka. Současně jsme opět zapojeni v projektu Pohybová gramotnost pod Českým atletickým svazem. A připravujeme několik překvapení, proto sledujte naše webové stránky www.atletikacelakovice.cz a připojte se k nám na https://www.facebook.com/atletikacelakovice/.

HALOVÁ SEZÓNA 2020 SE ROZJÍŽDÍ

Minulý týden jsme měli ve hře starší atlety. Martin Buchta v Jablonci absolvoval svůj první halový sedmiboj, kde se sešla opravdu silná konkurence z celých Čech. V kategorii starších žáků obsadil krásné 8. místo (3403 bodů). 👍 Suverénně ovládl jednu z disciplín a to skok o tyči výkonem 330 cm. 👏 Nemělo by mu snad ujít mistrovství republiky ve vícebojích.

Natálka Kailerová na Strahově v sobotu běžela 200m 🏃‍♀️ za dorostenky. A do třetice Petr Špitálský, talentovaný atlet, dal přednost výšce před 800m a bohužel jen o kousek mu unikly stupně vítězů. Skočil 160 cm. 🙌 Těšíme se na další závody. 😃

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

NOČNÍ ORIENTAČNÍ BĚH MĚSTEM ČELÁKOVICE 2019

V pořadí již 3. ročník oblíbeného orientačního běhu je minulostí. Celkem 39 dvojic, rodič a mladý atlet, vyběhlo v pátek večer do vánočně vyzdobeného města. Každý podle svých sil, někteří s cílem zlepšit si výkon z posledního ročníku, někteří jen tak na pohodu, si vychutnali adventní čas. A zážitek to byl nezapomenutelný, jak ukazovalo nadšení a úsměvy nejen dětí, ale i rodičů.

Vyhlášeny byly 4 kategorie a absolutní vítězové a to Lisa a Miroslav Kalinovi, kteří okruh kolem 8 km a 19 úkolů zvládli za krásných 54:56. Všem děkujeme za hojnou účast a dobrou náladu. A už se těšíme na příští ročník.

CELKOVÉ VÝSLEDKY

VÝSLEDKY DLE KATEGORIÍ

VEČERNÍ BĚH MĚSTEM ČELÁKOVICE - MEMORIÁL RUDOLFA VICHERY

Již 45. ročník oblíbeného čelákovického běhu, který je rozdělen na páteční závod pro mladší, od 13:30, a nedělní běh pro ty dříve narozené. :-)

Minulý rok naši atleti podali perfektní výkony, o to víc nás to těšilo že to bylo na domácí půdě. Proto tento rok neváhejte a vyšlete svého mladého sportovce reprezentovat náš oddíl v pátek odpoledne.

ČERTOVSKÝ TRÉNINK - OMALOVÁNKY ATLETICKÝ MIKULÁŠ

V pondělí čeká na naše nejmenší pravý čertovský trénink. Z říše pekelné bude vyslán hodný čert atleťák, který si s dětmi pořádně zařádí. A možná přijde i Mikuláš. I kdyby ne, tak na naše atlety čeká výslužka a OMALOVÁNKA MIKULÁŠE - ATLETA, kterého pro nás nakreslila úžasná ilustrátorka z Čelákovic Vendula Hegerová . Spoustu dalších krásných obrázků najdete na www.obchudekvendula.cz

Vymalujte Mikuláše, napište na obrázek své jméno, věk, vyfoťte obrázek a zašlete do 6. 12. na info@atletikacelakovice.cz A my výtvory zveřejníme na fb a webu. Pro všechny co si chtějí zpříjemnit adventní čas a vymalovat si Mikuláše přikládáme. Stáhnout zde:

OMALOVÁNKA MIKULÁŠ ATLETIKA ČELÁKOVICE

OMALOVÁNKA MIKULÁŠ

REGISTRACE ZAHÁJENA - NOČNÍ ORIENTAČNÍ BĚH MĚSTEM ČELÁKOVICE 6. 12. 2019

Po dvou vele úspěšných ročnících máme pro vás připravený již 3. ročník Nočního orientačního běhu městem Čelákovice. Podtitul akce “Znáš dobře své město i v noci?” Přijďte na tuto sportovně společenskou akci a vychutnejte si předvánoční atmosféru vyzdobeného ...

večerního města a dostaňte se do míst, kde jste třeba ještě nikdy nebyli.

Akce je určena pouze pro členy atletického oddílu. Běží dvojice dítě + osoba, která přebírá za dítě odpovědnost.

KDY: pátek 6. 12. od 16:30, předpokládaný konec 20:00 (podle účastníků)

KDE: start a cíl bude v Relax beach, Na Nábřeží 1676

STARTOVNÉ ZA DVOJICI: 190 Kč

CO S SEBOU? světlo, čelovku (nejlépe bílé barvy), tužku, propisovačku, vhodné oblečení na běh a teplé po běhu!!!.

Na akci je nutná registrace, abychom mohli lépe zorganizovat celý běh a připravit správné množství občerstvení. :-).

A na co se můžete těšit?

Bude se běhat městem a zaznamenávat kontrolní body (jako například “jaký rok je napsán na kapličce, jaké jméno je na zvonku v ulici … apod.). Délka orientačního běhu bude okolo 8 km (záleží ale na vás, kolik kontrolních stanovišt oběhnete nebo obejdete).

Každý účastník dostane občerstvení (něco na zub a teplý nápoj jak pro malé tak velké účastníky :-). Další občerstvení bude možné zakoupit přímo v baru.

Budeme se na vás těšit.

ČELÁKOVICKÉ TSUNAMI NA NEHVIZDSKÉM BĚHU 2019

13. října si na 7. ročníku Nehvizdského běhu porovnávalo našich 20 atletů své výkony s ostatními běžci z blízkého okolí. Ve velké konkurenci v jednotlivých kategoriích stáli naši svěřenci vždy na bedně a v některých, s největší konkurencí, jsme obsadili dokonce všechny medailové pozice.

VÝSLEDKY ZDE

57. ROČNÍK ČELÁKOVICKÁ HODINOVKA - VÝSLEDKY

V neděli 6. 10. proběhl 57. ročník legendárního běžeckého závodu, který po se po dlouhých letech vrátil zpět na čelákovický stadion. Dnešního závodu se účastnilo 52 běžců všech věkových kategorií. Tento závod patřil k největším v novodobé historii, jak dle počtu závodníků, tak diváků.

Spolu s doprovodným programem pro děti a rodiče jsme si všichni užili pohodové a sportem nabité odpoledne. Všem běžcům a divákům děkujeme. Odkaz na fotografie ze závodu máte k dispozici níže, kde si je můžete stáhnout ve vysoké kvalitě.

Příští ročník, již 58., se uskuteční 4. 10. 2020. Jste srdečně zváni. :-)

Děkujeme

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

4. kolo Krajského přeboru družstev přípravek Středočeského kraje skupiny C

Závěrečné 4. kolo v tomto roce se uskutečnilo v pátek 13. 9. a pro všechny závodníky byl tento termín šťastný.

VÝSLEDKY: ZDE

ODDÍLOVÉ ZÁVODY 2019

Ukončení školního roku je vždy spojeno s Velkými oddílovými závody, které se tentokrát konaly 26. 6. 2019 na stadionu Čelákovice. I přes tropické teploty, které atakovaly 35 °C, jsme si je díky velkému množství vody, zmrzliny a her pořádně užili.

A jak jste dopadli se můžete podívat ZDE.

Fotky ze závodu přidáme na web během víkendu. A máte se na co těšit :-)

Všem naším mladým atletům děkujeme, přejeme krásné prázdniny plné sportovních zážitků a v září se na vás opět těšíme.

tým trenérů Atletika Čelákovice

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

3. KOLO STŘEDOČESKÉ SOUTĚŽE PŘÍPRAVEK

Třetí kolo z celkových čtyř se konalo v pátek 21. 6. a opět bylo ve znamení krásných sportovních výkonů, pohodové nálady a týmového ducha. Díky všem a už teď se těšíme na poslední kolo, které proběhne 13. 9. 2019. Do té doby vám přejeme krásné prázdniny a hromadu sportovních zážitků.

Výsledky ZDE

ATLETIKA PRO CELOU RODINU - SPORTOVNÍ ODPOLEDNE - VÝSLEDKY

Dnešní páteční odpoledne patřilo sportování rodičů s dětmi. Přesně 45 sportovních párů složených z mladých atletů a rodičů si poměřily své výkony ve 4 disciplínách. V nesoutěžní části si všichni mohli zasportovat s Denisou Rosolovou a ukázat jí, že v Čelákovicích nejsme žádná béčka :-).

Cílem celé akce nebylo pokoření rekordů, ale užití si společných chvil spojených s pohybem.

Doufáme, že jste si akci užili a už se těšíme na další :-)

VÝSLEDKY - ATLETIKA PRO CELOU RODINU

ATLETIKA PRO RADOST - kapacita naplněna, případní zájemci budou evidováni jako náhradníci v případě uvolnění místa.

Vzhledem k velkému zájmu otevíráme nový kroužek: Atletika pro radost. Půjde o atletiku hravou formou, a to jak o hry běžecké, skokanské i vrhačské.

Je určen dětem, pro které je pohyb a sport nejen zábavou či koníčkem, ale také potřebou, jak kompenzovat sedavý (sedíme ve škole, u her na mobilu, u televize...) a ne příliš aktivní způsob života.

Zaměřené na:

• na zlepšení obratnosti

• posílení hlubokého stabilizačního systému

• na rozvoj síly a vytrvalosti

Pro děti od 12 let do 18 let. Tréninky budou probíhat 1x týdně v pondělí od 17:00 do 18:15 hod. na Stadionu a v přírodě. Doba trvání tréninkové jednotky 75 minut.

Cena na pololetí 1300 Kč, cca 18 tréninků (jedná se o nezávodní oddíl není dotován atletickým svazem).

Kroužek bude otevřen při minimálním počtu 12 dětí maximálně však 20 dětí.

Vzhledem k nedostatku volných míst v tělocvičnách budou tréninky probíhat pouze venku, ale není důvod se toho obávat. Jak je známo, pravidelný pohyb venku, i v zimním období, posiluje imunitní systém.

Trénink zajistí zkušení a kvalifikovaní trenéři atletiky.

Garant kroužku: Miroslav Šup

ATLETIKA PRO CELOU RODINU A DENISA ROSOLOVÁ

Tento pátek od 16:30 nás čeká sportovní odpoledne Atletika pro celou rodinu. Pro všechny zaregistrované účastníky máme malé překvapení. Zasportuje si s námi DENISA ROSOLOVÁ 🏃‍♀️, několikanásobná mistryně České republiky 🏆, halová mistryně Evropy v běhu na 400 metrů z Paříže v roce 2011 🏅 a o rok později vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů překážek.

https://www.atletika.cz/…/medailony-atletu/denisa-rosolova1/

I když nejste přihlášeni do soutěže, přijďte fandit a nebo třeba pro autogram

Martin Buchta jde na IX. LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY DĚTÍ A MLÁDEŽE

Díky výborných sportovním výsledkům byl Martin nominován na účast IX. LETNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER DĚTÍ A MLÁDEŽE, které se tentokrát konají v Libereckém kraji od 23. 6., kam se z kraje dostalo jen osm závodníků v jeho věkové kategorii.

Podrobnosti o projektu získáte na těchto stránkách: https://odm.olympic.cz/

Držte Martinovi pěsti v přímém porovnání s celorepublikovou konkurencí.

MARTIN BUCHTA: DALŠÍ OSOBNÍ REKORDY A NOMINACE NA MISTROVSTVÍ ČR VE VÍCEBOJÍCH.

Martin na pátečním Krajském přeboru v pětiboji ml. Žactva v Kolíně převálcoval konkurenci.

Vylepšil si svá osobní maxima dokonce ve třech disciplínách. 👍 Aktuálně vede celorepublikové tabulky ve skoku dalekém a je druhý v pětiboji. 🏃‍♂️

(pětiboj 2246 bodů, 60 m př – 9,84, 60 m – 8,09, dálka – 532, kriket – 58,88, 800 m – 2:48,65)

Velká gratulace. 👏 Tímto výkonem si zajistil postup na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VÍCEBOJÍCH, které se koná od 31. května ve Zlíně.

Držte Martinovi pěsti.

KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍHO ŽACTVA

Dnes se v Kutné Hoře konal Krajský přebor ml. žactva.

Martin Buchta potvrdil svou dominanci a ve všech disciplínách, ve kterých nastoupil, vyhrál v osobních rekordech. 👍 60 m př. 1. místo 🥇, dálka 1. místo 🥇, 150 m 1. místo 🥇.

Myslíme, že nominace na Letní Olympiádu dětí a mládeže v Jablonci nad Nisou by mu neměla uniknout.

Dále běžel Šimon Luhan, který se v prvním startu na 1.500 m blýskl ve skvělém čase 5:30,75 a obsadil 5. místo. 👏👏 Matyáš Kukla v osobním maximu a 14. místo na 800 m. Ještě jsme měli na startu dvě běžkyně (Petru Vocetkovou a Romanu Šandovou),

které skončily v půlce startovního pole.🙌

Velká gratulace všem

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

2. KOLO STŘEDOČESKÉ SOUTĚŽE PŘÍPRAVEK

I druhé kolo středočeské soutěže přípravek, které se konalo v pátek 31. 5. 2019, se neslo v duchu dobré sportovní nálady. Tentokrát dorazili zástupci z Atletiky Líbeznice, TJ Sokol Říčany a Radoškovice, TJ Neratovice, Atletika Stará Boleslav a opět nechyběli ani naši zástupci z Atletiky TJ Spartak Čelákovice.

Výsledky jsou k dispozici ZDE a pár momentek ze závodu si můžete stáhnout ZDE

Děkujeme všem závodníkům za jejich výkony a sportovní chování. Díky nim si to všichni užili a během celého závodu byla pohodová nálada.

Těšíme se na vás na 3. kole, které proběhne v pátek 21. 6. 2019.

1. KOLO STŘEDOČESKÉ SOUTĚŽE PŘÍPRAVEK

Včera se uskutečnilo první kolo soutěže přípravek, kterého se účastnilo 147 mladých atletů. Zástupci oddílů Atletiky Stará Boleslav, TJ Neratovice, SK Sokol Zlatníky, TJ Sokol Říčany a Radošovice, Atletiky Líbeznice s domácím oddílem Atletika TJ Spartak Čelákovice porovnávali své výkony v několika disciplínách.

Po dopoledním dešti se počasí umoudřilo a po celou dobu odpoledních závodů byly dobré podmínky na ty nejlepší výkony. Ve skoku do dálky, běhu na 50 metrů, hodu a štafetě 8 x 200 metrů získala nejvíce bodů Atletika Líbeznice, a to přesně 660.

Podrobné výsledky: ZDE

FOTKY ZE ZÁVODU

Velká gratulace a už se těšíme na další 3 kola, které se uskuteční v pátek 31. 5., 21. 6. a poslední 4. kolo 13. 9. 2019.

Velké díky patří i všem rodičům, kteří nám pomáhali se samotným závodem, jeho hladkým průběhem a hlavně pohodovou atmosférou.

ATLETIKA PRO CELOU RODINU - SPORTOVNÍ ODPOLEDNE 17. 5.

REGISTRACE UKONČENA

Se začátkem jara jsme si pro vás připravili novou sportovní akci. Náš oddíl Atletiky TJ Spartak Čelákovice, jako jediný ze Středočeského kraje, byl vybrán k účasti pilotního projektu “Pohybová gramotnost” - Atletika pro celou rodinu, který realizuje Český atletický svaz.

Cílem celého projektu je zvýšení pohybové gramotnosti u dětí a jejich rodičů, dovést je k zodpovědnosti za své zdraví a také utužování mezilidských vztahů v rodině.

Projekt “Atletika pro celou rodinu” je rozdělena do dvou částí. V rámci první jsme oslovili 10 odvážných rodin, které budou po dobu 6 měsíců spolu pravidelně sportovat a zaznamenávat si své výkony. Všem velké díky za přijetí výzvy a pravidelné rodinné sportovní zápolení.

Druhá a neméně zajímavá část je rodinné sportovní odpoledne plné soutěžních disciplín. K této akci nás inspirovalo pravidelné a velmi oblíbené cvičení rodičů s dětmi.

O co přesně jde?

V pátek 17. 5. od 16:30 se bude konat na městském stadionu sportovní odpoledne s názvem Atletika pro celou rodinu.

Soutěžit může vždy dvojice složená z 1 dospělého a jednoho 1 mladého atleta.

Soutěžní disciplíny: skok do dálky z místa, štafeta na 20 metrů, hod raketkou a slalom na 10 metrů.

Výsledky obou sportovců se sčítají. A nemusíte se bát, každý vyhrává. :-)

Cílem je zažít příjemné sportovní odpoledne.

PRO ÚČAST NA AKCI JE NUTNÁ REGISTRACE ZDE

NEVÁHEJTE, POČET MÍST JE OMEZEN POUZE NA 40 DVOJIC.

Současně bychom vás chtěli požádat o pomoc při realizaci závodu. Potřebujeme měřiče, zapisovače apod.

Vše vysvětlíme na místě v den konání před závodem v 16:00.

Pokud máte své rodinné želízko v ohni nebo chcete být u toho a pomoci, zaregistrujte se prosím prostřednictvím formuláře ZDE

V případě špatného počasí bude akce zrušena s náhradním termínem


Krajský přebor žactva na Strahově


KRAJSKÉ PŘEBORY STARŠÍHO A MLADŠÍHO ŽACTVA

V lednu a únoru se uskutečnily Krajské přebory Staršího žactva a mladšího žactva v hale na Strahově, na obou jsme měly zastoupení. Ve starším žactvu 13. 1. byla skromnější účast. Petr Špitálský zaběhl svůj první závod na dráze a hned suverénně vyhrál svůj rozběh na 800 m (2:29,53). Celkově pak sedmý 👏. Naty Kailerová bohužel špatně došlápla a to ji stálo účast ve finále na 60m. Podobný problém měla i na 150m (prostě špatný den).

V sobotu 2. února jsme měli už větší zastoupení, hned sedm atletů z naší tréninkové skupiny závodilo a z toho čtyři poprvé v hale. Nejúspěšnější a zkušený atlet Martin Buchta si odvezl 3 medaile 🥇🥇🥉. Zlatou 🥇za vrh koulí osobním rekordem 9,24m, bronzovou🥉 za svůj premiérový start na 60m překážek (svůj rozběh suverénně vyhrál, celkově první byl o 0,07 sekundy rychlejší a druhý o 0,02 sekundy rychlejší… opravdu to bylo o setinky). Poslední zlatá 🥇 je ze štafety, kde heroickým výkonem zafinišoval, z posledního místa vytáhl štafetu Staré Boleslavi, za kterou závodí, k vítězství. Klárka Kobková a Šimon Luhan běželi 800m a podali skvělé výkony, oba byli druzí ve svých rozbězích, do budoucna se máme na co těšit 👏. Renáta a Romana Šandovy se potrápily na stejné trati 800m. Petra Vocetková a Matyáš Kukla běželi v největší konkurenci 60m a 150m. A myslíme, že v tak nabité soupisce se vůbec neztratili.

Děkujeme za reprezentaci.

Trenéři žactva.

Letní tábor s atletikou 2018

Opět vás čeká pestrý táborový program, ve kterém nebudou chybět hry, dobrodružství a sport.

VÝSLEDKY - JARNÍ ATLETICKÉ ZÁVODY LYSÁ NAD LABEM

V neděli se celkem 19 zástupců našeho oddílu účastnilo pravidelných závodů v Lysé. Ve velké konkurenci jsme získali 4 medaile. Zlatou vybojovala Anetka Šupová, stříbrnou Barča Vysloužilová a Honza Klein a bronzovou Amelie Polívková. Všem atletům děkujme za krásné výkony a rodičům za mohutnou podporu.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout ZDE

FOTO SOUTĚŽ: ZIMNÍ SPORTOVNÍ ZÁŽITKY

Po úspěšné letní foto soutěži vyhlašujeme novou soutěž. A to ZIMNÍ.

Podělte se s námi o vaše zimní sportovní zážitky a pošlete fotku, jak si užíváte zimy. Autoři třech nejlepších fotografií (nebo krátkých videí) dostanou sportovní dárek. Fotky/videa vyhodnotí trenéři.

Podmínky soutěže

1. na obrázku/videu musí být akce (lyžování, běžky, bruslení, bobování, koulovačka apod.) fantazii se meze nekladou

2. můžete poslat maximálně 2 fotografie nebo krátké video (max. 30 vteřin).

3. konec soutěže je 31. března.

Svoje příspěvky zasílejte na info@atletikacelakovice.cz

Letní tábor s atletikou 2018

LETNÍ TÁBOR S ATLETIKOU 2019

Opět vás čeká pestrý táborový program, ve kterém nebudou chybět hry, dobrodružství a sport.

Jedeme tentokrát na Vysočinu, do krásného rekreačního střediska Křižanov (mapa). Ubytováni budeme ve zděné budově, součástí areálu je les, hřiště, rybník. Stravování bude zajištěno 5x denně, snídaně formou švédského stolu, dostatek ovoce, zeleniny.

Termín: sobota 29.6. 2019 – sobota 6.7. 2019

Místo: Rekreační středisko Křižanov www.rekreacnistrediska.cz/strediska/krizanov

KRÁSNÉ VELIKONOCE A BOHATOU POMLÁZKU

ROK 2018

S koncem roku 2018 bychom chtěli všem naším atletům a vám, rodičům, poděkovat. 👍

Tento rok byl pro atletiku velmi úspěšný. Naši svěřenci se zúčastnili mnoha závodů, na kterých sklízeli sportovní úspěchy. 🥇🥈🥉🏆🏆🏆Trénink od tréninku vidíme jejich zlepšování v jednotlivých disciplínách a hlavně nás těší jejich zapálení do hry.

V září tohoto roku jsme se rozrostli o 77 nových atletů, čímž jsme se stali největším sportovním oddílem v Čelákovicích. Větší počet členů se promítl i do počtu tréninků a sportovního vybavení. Nové doskočiště pro skok do výšky, multifunkční sestavu pro tréninky atletiky nebo 30 nových míčů 🏀🏐 nám pomohlo vytvořit zajímavé a stále se obměňující tréninky. Trénujeme jak na stadionu, v sokolovně, tak v nové sportovní hale v Nehvizdech.

Během celého roku jsme měli spoustu sportovních akcí, jako např. realizace 4 kol Středočeské soutěže přípravek, hodně oblíbené jarní a podzimní Tréninky s rodiči, Oddílové závody, Noční orientační běh, Mikulášský trénink, nebo návrat legendární Čelákovické hodinovky.

Pro lepší informování jsme vytvořili zcela nové webové stránky www.atletikacelakovice.cz a facebookový profil, kde například během prázdnin probíhala fotosoutěž o nejlepší sportovní zážitek. Nové dresy jsou už jen takový malý bonus, aby naši atleti byli na tréninku a soutěžích vidět. :-)

Ještě jednou díky všem a těšíme se v roce 2019

V pátek a sobotu se běžel 44. ročník Večerního běhu v Čelákovicích. 🏃🏃‍. Náš oddíl si vedl výborně. Máme spoustu krásných umístěních na stupních vítězů. 🏅

Těžko vyzdvihovat nějaké výkony. Přesto bychom rádi vypíchli výkon naší nadějné atletky Kláry Kobkové, která v pátek suverénně vyhrála 🥇 svoji kategorii a v sobotu s mnohem staršími atletkami v kategorii juniorů obsadila 3. místo. Šimon Luhan si také odběhnul dva závody, v prvním jen velmi těsně skončil druhý a v kategorii muži obsadil nádherné 19. místo. Děkujeme všem za účast 👍

Mikulášský trénink MINIPŘÍPRAVKY 3. 12. 2018

ĎÁBELSKÝ TRÉNINK

Ďábelský trénink 5. 12. 2018

Setkání sportovců s vedením města Čelákovice

Setkání sportovců s vedením města Čelákovice

Naši talentovaní atleti byli mezi 52 sportovci, kteří se zúčastnili setkání sportovců s vedením města a převzali malý dárek.

44. ROČNÍK VEČERNÍHO BĚHU

44. ROČNÍK VEČERNÍHO BĚHU MĚSTEM ČELÁKOVICE

V pátek a sobotu se běžel 44. ročník Večerního běhu v Čelákovicích. 🏃🏃‍. Náš oddíl si vedl výborně. Máme spoustu krásných umístěních na stupních vítězů. 🏅

Těžko vyzdvihovat nějaké výkony. Přesto bychom rádi vypíchli výkon naší nadějné atletky Kláry Kobkové, která v pátek suverénně vyhrála 🥇 svoji kategorii a v sobotu s mnohem staršími atletkami v kategorii juniorů obsadila 3. místo. Šimon Luhan si také odběhnul dva závody, v prvním jen velmi těsně skončil druhý a v kategorii muži obsadil nádherné 19. místo. Děkujeme všem za účast 👍

CVIČENÍ V SOKOLOVNĚ

První týden tréninků v sokolovně v akčním rytmu

Absolutním vítězem 56. ročníku Čelákovické hodinovky 2018 se stal Jiří Čivrný 👍, který uběhl vzdálenost 17.330 metrů. Nejblíž této hodnotě byl Pavel Kortan, typující 17.340, a vyhrává kompresní podkolenky ROYAL BAY® Classic„national edition“. Gratulujeme http://cz.royalbay.eu/

Vítězné fotky

FOTO SOUTĚŽ

Skončily prázdniny a s nimi i naše letní foto soutěž. A to, že jste si poslední dva měsíce maximálně užili odpovídají i fotky, které jste nám celou dobu posílali.

A KDO VYHRÁL?

Celkem jsem dostali 14 "foto pozdravů" z letních sportů. Co fotka, to originál, takže jsme to s výběrem neměli vůbec lehké. Rozhodli jsem se proto vyhlásit 5 výherců, kteří dostanou nový sportovní dres našeho oddílu.

Ještě jednou díky všem a vítězné fotky si můžete prohlédnout níže:

Nábor nových členů 2018

VÝSLEDKY NÁBORU NOVÝCH ČLENŮ

V neděli 2. září proběhl po třech letech nábor nových členů. Touto cestou bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem za velkou účast, která nás mile překvapila. Atmosféra byla skvělá. Z celkového počtu 90 zájemců bylo přijato celkem 77 nových sportovců. Z důvodu ochrany osobních údajů jsou výsledky anonymizovány. Výsledky naleznete v souborech dle jednotlivých ročníků.

Těšíme se na vás na prvním tréninku. :-)

Přihlášku pro rok 2018/2019 si můžete stáhnout ZDE, vyplňte a odevzdejte do konce září na tréninku.

JAK BY MĚLA VYPADAT OBUV NA ATLETIKU?

S novým kroužkem malého atleta určitě vyvstává otázka: "Jaké sportovní vybavení je nutné zakoupit?" Pro malé sportovce máme připraveno spoustu sportovního nářadí, které jim během tréninku poskytneme, takže není nutné nic pořizovat. Nejdůležitější je odpovídající a pohodlné oblečení a hlavně dobrá obuv. Správné boty zajistí, aby se dítě nezranilo během tréninku, ale také správný růst a vývoj chodila, jak je uvedeno v článku od doktorky Marie Součkové, který si můžete přečíst celý ZDE.

Z článku vybíráme několik rad, které se vám budou při nákupu hodit:

  • Nevěřte deklarované velikosti uvedené na obuvi. Vnitřní prostor jednotlivých modelů obuvi se mnohdy liší od uvedené velikosti. Proto je nutné při nákupu každou botu vyzkoušet, jak padne na nohu.

  • Nákup přesuňte do odpoledních hodin. V té době je totiž noha nejobjemnější.

  • Velikosti nohou měřte ve stoje (v zatížení vlastní hmotností těla). Při měření má být na noze ponožka nebo punčocha odpovídající druhu obuvi.

  • Sledujte, jak obuv padne v jednotlivých partiích. Tedy zda je před prsty dostatečně dlouhý nadměrek (10 - 15 mm), zda nejširší část nohy (v oblasti prstních kloubů) správně padne do odpovídající nejširší části obuvi, zda bota dobře sedí na nártu. Obuv nesmí nikde tlačit, ani klouzat z paty.

  • u obuvi pro atletiku je vhodné, aby v oblasti opatku nebylo štěpování, ale řádné vyměkčení. Při běhu je hodně namáháno svalstvo a nepadnoucí opatek, ještě se štěpováním s asymetrií, může vést k podráždění Achilovky.

  • Podešev má být pružná, nepropouštějící vlhkost a dostatečně silná – tak aby chránila chodidlo před traumaty, ale zachovala kontakt s podložím. Nesmí být ani tenká ani tuhá. Musí umožňovat pohyb chodidla včetně jeho správného odvíjení od podložky při chůzi.