ATLETIKA PRO RADOST - kapacita naplněna, případní zájemci budou evidováni jako náhradníci v případě uvolnění místa.

Vzhledem k velkému zájmu otevíráme nový kroužek: Atletika pro radost. Půjde o atletiku hravou formou, a to jak o hry běžecké, skokanské i vrhačské.

Je určen dětem, pro které je pohyb a sport nejen zábavou či koníčkem, ale také potřebou, jak kompenzovat sedavý (sedíme ve škole, u her na mobilu, u televize...) a ne příliš aktivní způsob života.

Zaměřené na:

• na zlepšení obratnosti

• posílení hlubokého stabilizačního systému

• na rozvoj síly a vytrvalosti

Pro děti od 12 let do 18 let. Tréninky budou probíhat 1x týdně v pondělí od 17:00 do 18:15 hod. na Stadionu a v přírodě. Doba trvání tréninkové jednotky 75 minut.

Cena na pololetí 1300 Kč, cca 18 tréninků (jedná se o nezávodní oddíl není dotován atletickým svazem).

Kroužek bude otevřen při minimálním počtu 12 dětí maximálně však 20 dětí.

Vzhledem k nedostatku volných míst v tělocvičnách budou tréninky probíhat pouze venku, ale není důvod se toho obávat. Jak je známo, pravidelný pohyb venku, i v zimním období, posiluje imunitní systém.

Trénink zajistí zkušení a kvalifikovaní trenéři atletiky.

Garant kroužku: Miroslav Šup

ATLETIKA PRO CELOU RODINU A DENISA ROSOLOVÁ

Tento pátek od 16:30 nás čeká sportovní odpoledne Atletika pro celou rodinu. Pro všechny zaregistrované účastníky máme malé překvapení. Zasportuje si s námi DENISA ROSOLOVÁ 🏃‍♀️, několikanásobná mistryně České republiky 🏆, halová mistryně Evropy v běhu na 400 metrů z Paříže v roce 2011 🏅 a o rok později vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů překážek.

https://www.atletika.cz/…/medailony-atletu/denisa-rosolova1/

I když nejste přihlášeni do soutěže, přijďte fandit a nebo třeba pro autogram

Martin Buchta jde na IX. LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY DĚTÍ A MLÁDEŽE

Díky výborných sportovním výsledkům byl Martin nominován na účast IX. LETNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER DĚTÍ A MLÁDEŽE, které se tentokrát konají v Libereckém kraji od 23. 6., kam se z kraje dostalo jen osm závodníků v jeho věkové kategorii.

Podrobnosti o projektu získáte na těchto stránkách: https://odm.olympic.cz/

Držte Martinovi pěsti v přímém porovnání s celorepublikovou konkurencí.

MARTIN BUCHTA: DALŠÍ OSOBNÍ REKORDY A NOMINACE NA MISTROVSTVÍ ČR VE VÍCEBOJÍCH.

Martin na pátečním Krajském přeboru v pětiboji ml. Žactva v Kolíně převálcoval konkurenci.

Vylepšil si svá osobní maxima dokonce ve třech disciplínách. 👍 Aktuálně vede celorepublikové tabulky ve skoku dalekém a je druhý v pětiboji. 🏃‍♂️

(pětiboj 2246 bodů, 60 m př – 9,84, 60 m – 8,09, dálka – 532, kriket – 58,88, 800 m – 2:48,65)

Velká gratulace. 👏 Tímto výkonem si zajistil postup na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VÍCEBOJÍCH, které se koná od 31. května ve Zlíně.

Držte Martinovi pěsti.

KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍHO ŽACTVA

Dnes se v Kutné Hoře konal Krajský přebor ml. žactva.

Martin Buchta potvrdil svou dominanci a ve všech disciplínách, ve kterých nastoupil, vyhrál v osobních rekordech. 👍 60 m př. 1. místo 🥇, dálka 1. místo 🥇, 150 m 1. místo 🥇.

Myslíme, že nominace na Letní Olympiádu dětí a mládeže v Jablonci nad Nisou by mu neměla uniknout.

Dále běžel Šimon Luhan, který se v prvním startu na 1.500 m blýskl ve skvělém čase 5:30,75 a obsadil 5. místo. 👏👏 Matyáš Kukla v osobním maximu a 14. místo na 800 m. Ještě jsme měli na startu dvě běžkyně (Petru Vocetkovou a Romanu Šandovou),

které skončily v půlce startovního pole.🙌

Velká gratulace všem

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

2. KOLO STŘEDOČESKÉ SOUTĚŽE PŘÍPRAVEK

I druhé kolo středočeské soutěže přípravek, které se konalo v pátek 31. 5. 2019, se neslo v duchu dobré sportovní nálady. Tentokrát dorazili zástupci z Atletiky Líbeznice, TJ Sokol Říčany a Radoškovice, TJ Neratovice, Atletika Stará Boleslav a opět nechyběli ani naši zástupci z Atletiky TJ Spartak Čelákovice.

Výsledky jsou k dispozici ZDE a pár momentek ze závodu si můžete stáhnout ZDE

Děkujeme všem závodníkům za jejich výkony a sportovní chování. Díky nim si to všichni užili a během celého závodu byla pohodová nálada.

Těšíme se na vás na 3. kole, které proběhne v pátek 21. 6. 2019.

1. KOLO STŘEDOČESKÉ SOUTĚŽE PŘÍPRAVEK

Včera se uskutečnilo první kolo soutěže přípravek, kterého se účastnilo 147 mladých atletů. Zástupci oddílů Atletiky Stará Boleslav, TJ Neratovice, SK Sokol Zlatníky, TJ Sokol Říčany a Radošovice, Atletiky Líbeznice s domácím oddílem Atletika TJ Spartak Čelákovice porovnávali své výkony v několika disciplínách.

Po dopoledním dešti se počasí umoudřilo a po celou dobu odpoledních závodů byly dobré podmínky na ty nejlepší výkony. Ve skoku do dálky, běhu na 50 metrů, hodu a štafetě 8 x 200 metrů získala nejvíce bodů Atletika Líbeznice, a to přesně 660.

Podrobné výsledky: ZDE

FOTKY ZE ZÁVODU

Velká gratulace a už se těšíme na další 3 kola, které se uskuteční v pátek 31. 5., 21. 6. a poslední 4. kolo 13. 9. 2019.

Velké díky patří i všem rodičům, kteří nám pomáhali se samotným závodem, jeho hladkým průběhem a hlavně pohodovou atmosférou.

ATLETIKA PRO CELOU RODINU - SPORTOVNÍ ODPOLEDNE 17. 5.

REGISTRACE UKONČENA

Se začátkem jara jsme si pro vás připravili novou sportovní akci. Náš oddíl Atletiky TJ Spartak Čelákovice, jako jediný ze Středočeského kraje, byl vybrán k účasti pilotního projektu “Pohybová gramotnost” - Atletika pro celou rodinu, který realizuje Český atletický svaz.

Cílem celého projektu je zvýšení pohybové gramotnosti u dětí a jejich rodičů, dovést je k zodpovědnosti za své zdraví a také utužování mezilidských vztahů v rodině.

Projekt “Atletika pro celou rodinu” je rozdělena do dvou částí. V rámci první jsme oslovili 10 odvážných rodin, které budou po dobu 6 měsíců spolu pravidelně sportovat a zaznamenávat si své výkony. Všem velké díky za přijetí výzvy a pravidelné rodinné sportovní zápolení.

Druhá a neméně zajímavá část je rodinné sportovní odpoledne plné soutěžních disciplín. K této akci nás inspirovalo pravidelné a velmi oblíbené cvičení rodičů s dětmi.

O co přesně jde?

V pátek 17. 5. od 16:30 se bude konat na městském stadionu sportovní odpoledne s názvem Atletika pro celou rodinu.

Soutěžit může vždy dvojice složená z 1 dospělého a jednoho 1 mladého atleta.

Soutěžní disciplíny: skok do dálky z místa, štafeta na 20 metrů, hod raketkou a slalom na 10 metrů.

Výsledky obou sportovců se sčítají. A nemusíte se bát, každý vyhrává. :-)

Cílem je zažít příjemné sportovní odpoledne.

PRO ÚČAST NA AKCI JE NUTNÁ REGISTRACE ZDE

NEVÁHEJTE, POČET MÍST JE OMEZEN POUZE NA 40 DVOJIC.

Současně bychom vás chtěli požádat o pomoc při realizaci závodu. Potřebujeme měřiče, zapisovače apod.

Vše vysvětlíme na místě v den konání před závodem v 16:00.

Pokud máte své rodinné želízko v ohni nebo chcete být u toho a pomoci, zaregistrujte se prosím prostřednictvím formuláře ZDE

V případě špatného počasí bude akce zrušena s náhradním termínem


Krajský přebor žactva na Strahově


KRAJSKÉ PŘEBORY STARŠÍHO A MLADŠÍHO ŽACTVA

V lednu a únoru se uskutečnily Krajské přebory Staršího žactva a mladšího žactva v hale na Strahově, na obou jsme měly zastoupení. Ve starším žactvu 13. 1. byla skromnější účast. Petr Špitálský zaběhl svůj první závod na dráze a hned suverénně vyhrál svůj rozběh na 800 m (2:29,53). Celkově pak sedmý 👏. Naty Kailerová bohužel špatně došlápla a to ji stálo účast ve finále na 60m. Podobný problém měla i na 150m (prostě špatný den).

V sobotu 2. února jsme měli už větší zastoupení, hned sedm atletů z naší tréninkové skupiny závodilo a z toho čtyři poprvé v hale. Nejúspěšnější a zkušený atlet Martin Buchta si odvezl 3 medaile 🥇🥇🥉. Zlatou 🥇za vrh koulí osobním rekordem 9,24m, bronzovou🥉 za svůj premiérový start na 60m překážek (svůj rozběh suverénně vyhrál, celkově první byl o 0,07 sekundy rychlejší a druhý o 0,02 sekundy rychlejší… opravdu to bylo o setinky). Poslední zlatá 🥇 je ze štafety, kde heroickým výkonem zafinišoval, z posledního místa vytáhl štafetu Staré Boleslavi, za kterou závodí, k vítězství. Klárka Kobková a Šimon Luhan běželi 800m a podali skvělé výkony, oba byli druzí ve svých rozbězích, do budoucna se máme na co těšit 👏. Renáta a Romana Šandovy se potrápily na stejné trati 800m. Petra Vocetková a Matyáš Kukla běželi v největší konkurenci 60m a 150m. A myslíme, že v tak nabité soupisce se vůbec neztratili.

Děkujeme za reprezentaci.

Trenéři žactva.

Letní tábor s atletikou 2018

Opět vás čeká pestrý táborový program, ve kterém nebudou chybět hry, dobrodružství a sport.

VÝSLEDKY - JARNÍ ATLETICKÉ ZÁVODY LYSÁ NAD LABEM

V neděli se celkem 19 zástupců našeho oddílu účastnilo pravidelných závodů v Lysé. Ve velké konkurenci jsme získali 4 medaile. Zlatou vybojovala Anetka Šupová, stříbrnou Barča Vysloužilová a Honza Klein a bronzovou Amelie Polívková. Všem atletům děkujme za krásné výkony a rodičům za mohutnou podporu.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout ZDE

FOTO SOUTĚŽ: ZIMNÍ SPORTOVNÍ ZÁŽITKY

Po úspěšné letní foto soutěži vyhlašujeme novou soutěž. A to ZIMNÍ.

Podělte se s námi o vaše zimní sportovní zážitky a pošlete fotku, jak si užíváte zimy. Autoři třech nejlepších fotografií (nebo krátkých videí) dostanou sportovní dárek. Fotky/videa vyhodnotí trenéři.

Podmínky soutěže

1. na obrázku/videu musí být akce (lyžování, běžky, bruslení, bobování, koulovačka apod.) fantazii se meze nekladou

2. můžete poslat maximálně 2 fotografie nebo krátké video (max. 30 vteřin).

3. konec soutěže je 31. března.

Svoje příspěvky zasílejte na info@atletikacelakovice.cz

Letní tábor s atletikou 2018

LETNÍ TÁBOR S ATLETIKOU 2019

Opět vás čeká pestrý táborový program, ve kterém nebudou chybět hry, dobrodružství a sport.

Jedeme tentokrát na Vysočinu, do krásného rekreačního střediska Křižanov (mapa). Ubytováni budeme ve zděné budově, součástí areálu je les, hřiště, rybník. Stravování bude zajištěno 5x denně, snídaně formou švédského stolu, dostatek ovoce, zeleniny.

Termín: sobota 29.6. 2019 – sobota 6.7. 2019

Místo: Rekreační středisko Křižanov www.rekreacnistrediska.cz/strediska/krizanov

KRÁSNÉ VELIKONOCE A BOHATOU POMLÁZKU

ROK 2018

S koncem roku 2018 bychom chtěli všem naším atletům a vám, rodičům, poděkovat. 👍

Tento rok byl pro atletiku velmi úspěšný. Naši svěřenci se zúčastnili mnoha závodů, na kterých sklízeli sportovní úspěchy. 🥇🥈🥉🏆🏆🏆Trénink od tréninku vidíme jejich zlepšování v jednotlivých disciplínách a hlavně nás těší jejich zapálení do hry.

V září tohoto roku jsme se rozrostli o 77 nových atletů, čímž jsme se stali největším sportovním oddílem v Čelákovicích. Větší počet členů se promítl i do počtu tréninků a sportovního vybavení. Nové doskočiště pro skok do výšky, multifunkční sestavu pro tréninky atletiky nebo 30 nových míčů 🏀🏐 nám pomohlo vytvořit zajímavé a stále se obměňující tréninky. Trénujeme jak na stadionu, v sokolovně, tak v nové sportovní hale v Nehvizdech.

Během celého roku jsme měli spoustu sportovních akcí, jako např. realizace 4 kol Středočeské soutěže přípravek, hodně oblíbené jarní a podzimní Tréninky s rodiči, Oddílové závody, Noční orientační běh, Mikulášský trénink, nebo návrat legendární Čelákovické hodinovky.

Pro lepší informování jsme vytvořili zcela nové webové stránky www.atletikacelakovice.cz a facebookový profil, kde například během prázdnin probíhala fotosoutěž o nejlepší sportovní zážitek. Nové dresy jsou už jen takový malý bonus, aby naši atleti byli na tréninku a soutěžích vidět. :-)

Ještě jednou díky všem a těšíme se v roce 2019

V pátek a sobotu se běžel 44. ročník Večerního běhu v Čelákovicích. 🏃🏃‍. Náš oddíl si vedl výborně. Máme spoustu krásných umístěních na stupních vítězů. 🏅

Těžko vyzdvihovat nějaké výkony. Přesto bychom rádi vypíchli výkon naší nadějné atletky Kláry Kobkové, která v pátek suverénně vyhrála 🥇 svoji kategorii a v sobotu s mnohem staršími atletkami v kategorii juniorů obsadila 3. místo. Šimon Luhan si také odběhnul dva závody, v prvním jen velmi těsně skončil druhý a v kategorii muži obsadil nádherné 19. místo. Děkujeme všem za účast 👍

Mikulášský trénink MINIPŘÍPRAVKY 3. 12. 2018

ĎÁBELSKÝ TRÉNINK

Ďábelský trénink 5. 12. 2018

Setkání sportovců s vedením města Čelákovice

Setkání sportovců s vedením města Čelákovice

Naši talentovaní atleti byli mezi 52 sportovci, kteří se zúčastnili setkání sportovců s vedením města a převzali malý dárek.

44. ROČNÍK VEČERNÍHO BĚHU

44. ROČNÍK VEČERNÍHO BĚHU MĚSTEM ČELÁKOVICE

V pátek a sobotu se běžel 44. ročník Večerního běhu v Čelákovicích. 🏃🏃‍. Náš oddíl si vedl výborně. Máme spoustu krásných umístěních na stupních vítězů. 🏅

Těžko vyzdvihovat nějaké výkony. Přesto bychom rádi vypíchli výkon naší nadějné atletky Kláry Kobkové, která v pátek suverénně vyhrála 🥇 svoji kategorii a v sobotu s mnohem staršími atletkami v kategorii juniorů obsadila 3. místo. Šimon Luhan si také odběhnul dva závody, v prvním jen velmi těsně skončil druhý a v kategorii muži obsadil nádherné 19. místo. Děkujeme všem za účast 👍

CVIČENÍ V SOKOLOVNĚ

První týden tréninků v sokolovně v akčním rytmu

Absolutním vítězem 56. ročníku Čelákovické hodinovky 2018 se stal Jiří Čivrný 👍, který uběhl vzdálenost 17.330 metrů. Nejblíž této hodnotě byl Pavel Kortan, typující 17.340, a vyhrává kompresní podkolenky ROYAL BAY® Classic„national edition“. Gratulujeme http://cz.royalbay.eu/

Vítězné fotky

FOTO SOUTĚŽ

Skončily prázdniny a s nimi i naše letní foto soutěž. A to, že jste si poslední dva měsíce maximálně užili odpovídají i fotky, které jste nám celou dobu posílali.

A KDO VYHRÁL?

Celkem jsem dostali 14 "foto pozdravů" z letních sportů. Co fotka, to originál, takže jsme to s výběrem neměli vůbec lehké. Rozhodli jsem se proto vyhlásit 5 výherců, kteří dostanou nový sportovní dres našeho oddílu.

Ještě jednou díky všem a vítězné fotky si můžete prohlédnout níže:

Nábor nových členů 2018

VÝSLEDKY NÁBORU NOVÝCH ČLENŮ

V neděli 2. září proběhl po třech letech nábor nových členů. Touto cestou bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem za velkou účast, která nás mile překvapila. Atmosféra byla skvělá. Z celkového počtu 90 zájemců bylo přijato celkem 77 nových sportovců. Z důvodu ochrany osobních údajů jsou výsledky anonymizovány. Výsledky naleznete v souborech dle jednotlivých ročníků.

Těšíme se na vás na prvním tréninku. :-)

Přihlášku pro rok 2018/2019 si můžete stáhnout ZDE, vyplňte a odevzdejte do konce září na tréninku.

JAK BY MĚLA VYPADAT OBUV NA ATLETIKU?

S novým kroužkem malého atleta určitě vyvstává otázka: "Jaké sportovní vybavení je nutné zakoupit?" Pro malé sportovce máme připraveno spoustu sportovního nářadí, které jim během tréninku poskytneme, takže není nutné nic pořizovat. Nejdůležitější je odpovídající a pohodlné oblečení a hlavně dobrá obuv. Správné boty zajistí, aby se dítě nezranilo během tréninku, ale také správný růst a vývoj chodila, jak je uvedeno v článku od doktorky Marie Součkové, který si můžete přečíst celý ZDE.

Z článku vybíráme několik rad, které se vám budou při nákupu hodit:

  • Nevěřte deklarované velikosti uvedené na obuvi. Vnitřní prostor jednotlivých modelů obuvi se mnohdy liší od uvedené velikosti. Proto je nutné při nákupu každou botu vyzkoušet, jak padne na nohu.
  • Nákup přesuňte do odpoledních hodin. V té době je totiž noha nejobjemnější.
  • Velikosti nohou měřte ve stoje (v zatížení vlastní hmotností těla). Při měření má být na noze ponožka nebo punčocha odpovídající druhu obuvi.
  • Sledujte, jak obuv padne v jednotlivých partiích. Tedy zda je před prsty dostatečně dlouhý nadměrek (10 - 15 mm), zda nejširší část nohy (v oblasti prstních kloubů) správně padne do odpovídající nejširší části obuvi, zda bota dobře sedí na nártu. Obuv nesmí nikde tlačit, ani klouzat z paty.
  • u obuvi pro atletiku je vhodné, aby v oblasti opatku nebylo štěpování, ale řádné vyměkčení. Při běhu je hodně namáháno svalstvo a nepadnoucí opatek, ještě se štěpováním s asymetrií, může vést k podráždění Achilovky.
  • Podešev má být pružná, nepropouštějící vlhkost a dostatečně silná – tak aby chránila chodidlo před traumaty, ale zachovala kontakt s podložím. Nesmí být ani tenká ani tuhá. Musí umožňovat pohyb chodidla včetně jeho správného odvíjení od podložky při chůzi.