Email
Facebook
Instagram
ZIMNÍ HARMONOGRAM TRÉNINKŮtréninkové skupiny a harmonogram

NOVÝ E-SHOP ATLETIKA ČELÁKOVICE

Trenéři, tak naši atleti žijí sportem a celým naším oddílem  Spouštíme proto náš e-shop, na kterém najdete oddílové oblečení a doplňky, kterým můžete dát jasně najevo sympatie s Atletikou Čelákovice.

7. ROČNÍK ORIENTAČNÍHO BĚHU MĚSTEM ČELÁKOVICE 

Přijďte na tuto sportovně společenskou akci a vychutnejte si předvánoční atmosféru vyzdobeného večerního města a dostaňte se do míst, kde jste třeba ještě nikdy nebyli. Akce je určena jak pro členy atletického oddílu, tak i pro veřejnost. Proto neotálejte s přihlášením. Běží dvojice dítě + osoba, která přebírá za dítě odpovědnost. 


KDY: pátek 8. 12. od 16:30, předpokládaný konec 20:00 (podle účastníků)

16:30 - 16:45 prezentace přihlášených, 17:00 start první dvojice

KDE: start a cíl bude v Relax beach, Na Nábřeží 1676

STARTOVNÉ ZA DVOJICI: 200,- Kč (placeno v hotovosti při prezentaci)

CO S SEBOU? světlo, čelovku (nejlépe bílé barvy), tužku, propisku, funkční a nabitý mobil, vhodné oblečení na běh a teplé po běhu!!!.


Na akci je nutná registrace, abychom mohli lépe zorganizovat celý běh a připravit správné množství občerstvení :-). 


REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ NALEZNETE  POD TÍMTO ODKAZEM DO NEDĚLE 3. 12. 2023


Kapacita startujících je omezená!!!


A na co se můžete těšit? 

Bude se běhat městem a zaznamenávat kontrolní body (jako například “jaký rok je napsán na kapličce, jaké jméno je na zvonku v ulici … apod.). Délka orientačního běhu bude okolo 10 km (záleží ale na vás, kolik kontrolních stanovišt oběhnete nebo obejdete).


Každý účastník dostane občerstvení (něco na zub a teplý nápoj jak pro malé tak velké účastníky :-). Další občerstvení bude možné zakoupit přímo v baru. 


Účastníci berou na vědomí, že celý závod se koná za plného provozu a závodu se účastní na vlastní odpovědnost.


Budeme se na vás těšit. 

FINÁLE KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK

Poslední zářijový víkend byl ve znamení finálových závodů. Po sobotním finále mladšího družstva v Kutné Hoře 23. 9., kde jsme získali zlatou medaily , v neděli naši mladší atleti z přípravky bojovali v Berouně. A i když jsme nestáli na stupni vítězů, tak všichni atleti mají náš obdiv. V konkurenci 25 nejlepších oddílů a 243 především starších atletů se jak v hodu raketkou, skoku do dálky, běhu 50 metrů a ve štafetě 8 x 200 m neztratili a výborně reprezentovali náš oddíl. Děkujeme Tadeášovi Prunerovi, Jakubovi Láskovi, Emě Bursíkové, Nikče Kuncové, Áně a Ádě Melíškové, Leničce Haramulové, Emmče Lysické a Vandě Klaudové. Krásné výkony.

FINÁLE DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽACTVA STČ KRAJE

MÁME PŘEBORNICE. Sobotní finále 23. 09. v Kutné Hoře proběhlo ve velkém stylu. Desítka našich atletek, včetně 3 hostujících z Nehvizd, zazářila ve třinácti disciplínách a odvezla si zlaté medaile. A jak vypadaly jednotlivé disciplíny? Pojďme se podívat na umístění na nejvyšších příčkách. ZLATÁ MEDAILE - Kačka Modráková ve skoku dalekém (478 cm), Eliška Truhlářová ve skoku vysokém (156 cm) a hodu oštěpem (34,31), Isabela Nevrlá ve vrhu koulí (11,98) a Berča Hoke ve 150 m (19,93). STŘÍBRNÁ MEDAILE získala opět Berča Hoke v běhu na 60 m (8,25), Eliška Truhlářová v běhu na 60 m překážek (9,96) a štafeta 4 x 60 m Šupová, Modráková, Vysloužilová, Blažková (33:17). A na BRONZOVOU PŘÍČKU dosáhla Isabela Nevrlá s výkonem 4,72, ve štafetě 4 x 300 m Kužmová, Pospíšilová, Hoke, Nevrlá 3:08.70. Do vítězných 156,5 bodů v dalších disciplínách výrazně přispěly přispěly Adéla Pražáková (1.500 metrů), Aneta Šupová (800 m, 60 m překážky), Bára Vysloužilová (300m), Tanya Kužmová (150m, koule), Adéla Pospíšilová (výška). Nedílnou součástí týmu Nela Kocourková, Julča Javorská, Mája Hoke, Nela Krojidlová se ze zdravotních a jiných důvodů nemohly zůčastnit finále, ale díky nim jsme se do finále probojovali v předchozích čtyřech kolech.

Děkujeme všem našim atletkám k jejich výkonům a gratulujeme k novým osobním rekordům a titulu PŘEBORNICE STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2023

4. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK SČK


V pátek 8. 9. proběhlo na městském stadionu poslední kolo letošního Krajského přeboru družstev přípravek SČK. Opět celé páteční odpoledne nabité sportem a potřebným adrenalinem zažilo přes 190 mladých atletů z 9 oddílů SČK. V disciplínách 60 m , dálka , hod raketkou a ve štafetě 8 x 200 m padaly osobní rekordy jeden za druhým.

 VÝSLEDKY ZÁVODU


Děkujeme všem trenérům, rodičům, starším atletům a všem zúčastněným oddílům za skvělou spolupráci. Bylo nám ctí organizovat tento závod.

EUROPEAN KIDS ATHLETICS GAMES 2023


První zářijový víkend patřil již po osmnácté Evropským atletickým hrám žactva. Od soboty do pondělí si na brněnském stadionu porovnalo své síly 2200 mladých atletů ze 17 zemí Evropy, kteří přijeli ve velmi dobré formě a byly přepisovány rekordy hned v devíti disciplínách tohoto prestižního závodu.


Na toto evropské klání jsme vyslali 10 zástupců našeho oddílu. Medaile sice nepadly, ale v mnoha případech jsme je měli na dosah. Například Kačka Modráková ve skoku dalekém obsadila 5. místo a v běhu na 60m byla ve finále. Ve stejné konkurenci, 144 atletek, obsadila 5. místo i Barča Vysloužilová v běhu na 60 metrů. Berenika Hoke se mezi 240 atletkami probojovala v běhu na 60 metrů do finále, ve kterém doběhla sedmá. Ve vrhu koulí zabojovala ve finále také Sára Smetanová a umístila se také na 7. příčce. 


Na stadionu vládla skvělá atmosféra, což podpořilo atlety v dosahování jejich osobních rekordů. Anet Šupová si tak vylepšila svůj osobáček ve skoku vysokém, tak v běhu na 800 m. Adéle Pospíšilové se také povedlo posunout svůj rekord v běhu na 150 m. Julče Hubáčkové, Tanyi Kužmové, Tereze Vojtíkové a Dominikovi Novotnému patří velké velké díky za reprezentování našeho atletického oddílu na této sportovní akci. 

Nezapomenutelná atmosféra velkého závodu, spousta zážitků a nových zkušeností, které naši atleti určitě využijí v budoucích závodech.

LETNÍ TÁBOR S ATLETIKOU

Atletický tábor 2023 je již minulostí. Pojďme si připomenout první turnus. Inkoust na vysvědčení neměl šanci ani uschnout a my jsme vyrazili poslední školní den na každoroční dobrodružství do Křižanova na letní tábor s atletikou , který pořádáme společně s MDDM Čelákovice. První turnus tábora byl určený pro starší děti, na které bylo připraveno spoustu již osvědčených disciplín i řada novinek. Vedle pravidelných dopoledních atletických tréninků, vyjížděk na koloběžkách, různých her či zlatého hřebu Křižanovské laťky a triatlonu, byla pro všechny účastníky tábora připravena disciplína na motivy Pevnosti Boyard, oblíbené televizní hry Survivor nebo hromadná přespávačka pod širým nebem s budíkem na východ slunce. Letní kino bylo taky novinkou s nádhernou kulisou měsíce. Celý tábor se nesl v duchu Olympijských her, jako každý rok. Pro letošek mezi sebou soutěžilo Norsko, Rakousko, Skotsko, Kongo, Vatikán a Brazílie. Už teď se těšíme na příští rok. 

ZLATÁ TRETRA - NEJVĚTŠÍ ATLETICKÝ SVÁTEK V ČESKU

V úterý 27. 6. se v Ostravě konal největší atletický svátek a oslava sportu v Česku. Náš atletický oddíl měl své zástupce přímo ve finále Zlaté tretry, součástí Čokoládové tretry určené pro mladé nadějné atlety. I když jsme se neprobojovali na medailová místa, všichni jsme si odnesli nespočet zkušeností a vzpomínek.

Ze základních kol, které absolvovalo přes 700 účastníků v každé kategorii , naše atletky Lenka Haramulová, Vanda Klaudová a Barča Vysloužilová díky svým výkonům postoupily do semifinále, které se konalo před mezinárodním finále. První den

byl plný vzrušení a emocí. Díky tomu, že jsme dorazili na Městský stadion v Ostravě dříve, naše atletky měly možnost sledovat trénink Armanda Duplantise, největší světové hvězdy letošního ročníku, který je držitelem světového rekordu, olympijského zlata a několika titulů mistra světa a Evropy. Naše holky se s ním dokonce osobně setkaly a získaly první podpis do své sbírky.

Během přípravy na semifinálové závody jsme potkali sympatického běžce na dlouhé tratě Ryana Mphahlelu, který si s našimi atletkami zaběhal. Byli jsme nadšení, když jsme viděli jak Ryan doběhl ve finále běhu na 1500 metrů na skvělém druhém místě. Po společném rozcvičení s dalšími atletickými hvězdami naše holky nastoupily do semifinále. V konkurenci 48 nejlepších ze základních kol byla Lenka nominována v běhu na 200 metrů a Bára se kvalifikovala jak v běhu na 300 metrů , tak i v hodu raketkou. Vanda se bohužel nedostala do finálového kola, kam postupovaly pouze čtyři nejlepší závodnice. Celé odpoledne bylo plné disciplín a vyhlášení vítězů, což dodávalo soutěži neustálou akci a napětí.

Na úterní velké finále dorazila delegace z Čelákovic (trenéři Lenka, Mirek a 6 atletů), která naše atletky skvěle podpořila s pozitivní náladou a transparenty. I tento den byl nabitý událostmi. Naše atletky se rozcvičovaly společně s celosvětovými hvězdami současného sportu a atmosféra během samotného závodu byla úžasná. Závody mladých atletů byly součástí oficiálního programu, takže jména jako Jakub Vadlejch, Barbora Špotáková nebo Jasmine Quinová se střídala s jmény našich dívek. Před tisíci diváky naše atletky vyšly na trať a daly do svých výkonů vše. Lenka skončila na skvělém 4. místě a Bára si vybojovala 4. místo v hodu raketkou a páté místo v běhu na 300 metrů.

Během celého závodu si naše holky nasbíraly autogramy a fotky s různými atletickými hvězdami a vítězi jednotlivých disciplín. Strávili jsme dva dny plné sportu, radosti a nezapomenutelných zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

3. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK SČK SKUPINY C

V pátek 23. 6. proběhlo již třetí kolo závodů přípravek, které připravuje náš oddíl ve spolupráci s AK Sokol Nehvizdy. Tentokrát jsme si pro mladé nadějné atlety připravena štafeta 8x50 m, hod medicinbalem, dálka a běh na 600m. Poslední jmenovaná disciplína vzbuzovala u většiny závodníků obavy, ale o to větší radost panovala po jejím zdolání.

VÝSLEDKY

Děkujeme všem atletickým oddílům, které se pravidelně účastí tohoto seriálu závodů. Díky jak trenérům, kteří celý rok připravují své svěřence na závody, tak především úžasným atletkám a atletům, za jejich zapálení, týmového sportovního ducha a závodění v duchu fair play. Velké díky patří i úžasné partě rodičů, kteří již pravidelně zajišťují hladký průběh každého závodu. Všem přejeme krásné sportem nabité prázdniny a v září se těšíme u posledního 4. kola.

VELKÉ ODDÍLOVÉ ZÁVODY 2023


Jako každý rok jsme se i tentokrát na Velkých oddílových závodech rozloučili s tréninky v tomto školním roce. A jak jinak než sportem. Na všechny atlety našeho oddílu čekaly 4 disciplíny, ve kterých si mohli porovnat síly se svými kamarády. 

VÝSLEDKY

FOTKY ZE ZÁVODU

Jako každý rok nechyběla zmrzlina, diplomy, medaile (tentokrát jedlé i nejedlé), ale především nádherná sportovní nálada plná úsměvů a krásných zážitků, které si budeme pamatovat navždy. 

Děkujeme všem, kteří se účastnili a pomáhali s realizací. Krásné prázdniny plné sportu a v září opět na značkách. 

2. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK SČK SKUPINY C

Další, v pořadí druhé, kolo máme úspěšně za sebou. Tentokrát jsme využili zázemí a spolupráce spřáteleného atletického oddílu AK Sokol Nehvizdy. Na tamním stadionu prošli všichni atleti čtyřmi disciplínami: 150 metrů běh, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a štafetu 8 x 100 metrů.

Opět se na závodech potkala výborná parta dětí s týmovým duchem a chutí závodit. A nesmíme zapomenout na úžasnou práci našich trenérů a rodičů, kteří se postarali o bezchybnou organizaci dalšího skvělého závodu. Velké dííííííííky všem.

Těšíme se na další závody, které nám přinesou nové výzvy a možnosti. Děkujeme všem, kteří se podíleli na úspěchu tohoto závodu, a těšíme se na setkání s vámi v dalších sportovních akcích!

1. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK SČK SKUPINY C

Páteční odpoledne 18. května  bylo opět ve znamení závodů, tentokrát 19 týmů ze 7 atletických oddílů  Středočeského kraje skupiny C. Přes 180 mladých atletů soupeřili v disciplínách: 50 m překážek, hodu raketkou, skoku dalekém a ve štafetě 8 x 200 m. 

Celým závodem se nesla pohodová atmosféra, kde nechybělo fandění napříč všemi kluby. Děkuje všem atletům, atletickým oddílům a v neposlední řadě i rodičům, kteří nám pomáhali s realizací. Bez vás všech by se toto sportem nabité odpoledne nekonalo. Díííky. 

JARNÍ ÚSPĚCHY 

Halovou sezonu jsme zakončili v Jablonci nad Nisou na Velikonoční hale. Dařilo se na výbornou. Dopolední čtyřboj (běh 50 m, skok do dálky, hod 1 kg míčem, běh 300 m) ovládli naši zástupci v početném poli startujících ve svých kategoriích. V minipřívce kluků vyhrál Kuba Kazda, další první místo jsme získali díky Barče Vysloužilové, v kategorii přípravky dívky. Ve stejné kategorii získala nádherné 6. místo Amálka Čechová. V první polovině výsledné listiny se umístil i Tadeáš Pruner, který byl ve své kategorii jeden z nejmladších. Celé závodní dopoledne bylo velkou zkušeností, nechyběla pravá závodní nálada a týmová podpora. Odpoledne, v kategoriích žáků, jsme měli také zastoupení. První místo ve vrhu koulí získala Sára Smetanová.