Email
Facebook
Instagram

VELKÉ ODDÍLOVÉ ZÁVODY - 14. 6. 2023 OD 15:00
SPOJUJEME A PRODLUŽUJEME STŘEDEČNÍ TRÉNINKY PŘÍPRAVEK. OBĚ SKUPINY OD 16:30 - 18:00 
TRÉNINKY DLE LETNÍHO HARMONOGRAMU 

2. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK SČK SKUPINY C

Další, v pořadí druhé, kolo máme úspěšně za sebou. Tentokrát jsme využili zázemí a spolupráce spřáteleného atletického oddílu AK Sokol Nehvizdy. Na tamním stadionu prošli všichni atleti čtyřmi disciplínami: 150 metrů běh, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a štafetu 8 x 100 metrů.

Opět se na závodech potkala výborná parta dětí s týmovým duchem a chutí závodit. A nesmíme zapomenout na úžasnou práci našich trenérů a rodičů, kteří se postarali o bezchybnou organizaci dalšího skvělého závodu. Velké dííííííííky všem.

Těšíme se na další závody, které nám přinesou nové výzvy a možnosti. Děkujeme všem, kteří se podíleli na úspěchu tohoto závodu, a těšíme se na setkání s vámi v dalších sportovních akcích!

Páteční odpoledne 18. května  bylo opět ve znamení závodů, tentokrát 19 týmů ze 7 atletických oddílů  Středočeského kraje skupiny C. Přes 180 mladých atletů soupeřili v disciplínách: 50 m překážek, hodu raketkou, skoku dalekém a ve štafetě 8 x 200 m. 

Celým závodem se nesla pohodová atmosféra, kde nechybělo fandění napříč všemi kluby. Děkuje všem atletům, atletickým oddílům a v neposlední řadě i rodičům, kteří nám pomáhali s realizací. Bez vás všech by se toto sportem nabité odpoledne nekonalo. Díííky. 

JARNÍ ÚSPĚCHY 

Halovou sezonu jsme zakončili v Jablonci nad Nisou na Velikonoční hale. Dařilo se na výbornou. Dopolední čtyřboj (běh 50 m, skok do dálky, hod 1 kg míčem, běh 300 m) ovládli naši zástupci v početném poli startujících ve svých kategoriích. V minipřívce kluků vyhrál Kuba Kazda, další první místo jsme získali díky Barče Vysloužilové, v kategorii přípravky dívky. Ve stejné kategorii získala nádherné 6. místo Amálka Čechová. V první polovině výsledné listiny se umístil i Tadeáš Pruner, který byl ve své kategorii jeden z nejmladších. Celé závodní dopoledne bylo velkou zkušeností, nechyběla pravá závodní nálada a týmová podpora. Odpoledne, v kategoriích žáků, jsme měli také zastoupení. První místo ve vrhu koulí získala Sára Smetanová.

BŘEZEN VE ZKRATCE

I přes zimní období nebyla o sportování nouze. Tréninky v tělocvičnách jsme kombinovali u starších atletů s těmi na stadionu. A nezaháleli jsme ani u halových závodů.

Naši svěřenci přes zimu závodili v Nehvizdech, Jablonci nad Nisou, Českém Brodě, Stromovce, Ostravě a na Strahově.  Padlo mnoho osobních rekordů a musíme vyzdvihnout dvojnásobnou medailistku Tanyu Kužmovou (koule, 800m)  a Niky Grygarovou (tyč).

Vrcholem halové sezony bylo  žákovské mistrovství republiky v Ostravě, kde závodila Niky Grygarová ve skoku o tyči. Nakonec skončila na krásném 7. místě.

Těší nás i úspěchy atletů, kteří naším oddílem již prošli. Jsme hrdí, že se ve starších kategoriích daří i našemu odchovanci, ...

který aktuálně hájí barvy Univerzitního sportovního klubu Praha, Martinovi Buchtovi. Martin získal v únoru na mistrovství republiky v Ostravě ve skoku o tyči bronz v osobním rekordu 437 centimetrů. 

Zimní běžkařské soustředění žactva se už stalo jednou z nejoblíbenějších tradičních akcí zimní sezóny, které se konalo jako vždy v Jizerských horách. A vydařilo se na výbornou. Hodně akce a ještě více zábavy. Nic nechybělo – noční výprava, ranní rozcvičky, výlety, horká čokoláda na horské chatě, nácvik techniky, běžkařské závody, tělocvična, sauna, relax, sjezd ve volném terénu a v neposlední řadě skvělé jídlo. A počasí? To bylo na jedničku. Už teď se těšíme na další.

Oddíl je právě tak silný, jako jsou jeho základy a my máme jasno v tom, že základy se musí stavět pěkně od píky. A tak myslíme i na ty nejmenší děti, které jsou právě tím silným základem pro úspěšné fungování celého oddílu. Trénovat atletiku v našem oddíle minipřípravek mohou děti od pěti let. Parta čtyř zkušených trenérů se věnuje našim nejmenším atletům s péčí a nadšením. A tak se jim už několik let daří děti nadchnout pro sport jako takový a udržet jejich zájem o atletiku. Hry, nadšení, všestrannost a zábava, to jsou hlavní motta tréninků v minipřípravce. Cílem je všestranný rozvoj pro všechny děti bez rozdílů. A o tom, že se nám daří děti motivovat svědčí fakt, že většina z nich pokračuje do dalších let s atletikou, ať v oddíle Atletika pro radost nebo v kondiční atletice a v neposlední řadě v závodním oddíle žactva.

S polovinou školního roku jsme otevřeli nábor nových atletů. Každou tréninkovou skupinu (od minipřípravek ročník 2017 až po žactvo 2009) jsme tak obohatili o nové sportovce. Těší nás zájem o atletiku a jsme rádi, když můžeme nabídnout tréninky dalším dětem. Radost z pohybu a všestranný rozvoj dětí je základem nejen pro atletiku samotnou, ale pro všechny ostatní sporty.

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

S půlkou školního roku jsme se rozhodli otevřít nábor nových členů. Pokud má vaše dítě rádo pohyb, chcete zlepšovat jeho všestranný rozvoj a hlavně zažít spoustu legrace, tak neváhejte vyplnit níže uvedený formulář. 

Přijímáme ročníky 2017 a starší. Každý si bude moci vyzkoušet 2 tréninky, na kterých se seznámíme a domluvíme se na nejvhodnější tréninkové skupině. Volná kapacita je omezená, tak neváhejte a zaregistrujte se. 

FORMLUÁŘ PRO ZÁJEMCE 

HALOVÁ SEZÓNA V PLNÉM PROUDU


V lednu se naplno rozjela halová sezóna, která je kratší než letní, ale o to intenzivnější. Starší žactvo si svými výkony může zajistit účast na mistrovství ČR a mladší atleti mohou zabojovat a dostat se na Krajský přebor. Jablonecká hala, Stromovka, Český Brod nebo Nehvizdská hala, tady všude se naši atleti snažili vylepšit své výkony, aby si pak mohli na Krajském přeboru poměřit své síly s těmi nejlepšími.


A co nás čeká v následujících měsících? Naši nejmenší svěřenci se mohou těšit během února na oblíbený trénink s rodiči, na kterém si užijí společnou rozcvičku, pohybové hry a určitě dojde i na několik atletických disciplín. Všichni mohou počítat se spoustu pohybu a legrace, kde nejdůležitější nejsou výkony rodičů, ale společně strávený čas s dětmi.


Rýsuje se nám již také termínovka na první polovinu roku a máte se na co těšit. Opět to bude pořádně nabité. Mezi závody určitě nesmí chybět závody Krajského přeboru přípravek, které náš oddíl organizuje už mnoho let. Na každém ze čtyř kol se vždy utkává kolem 200 dětí z devíti oddílů Středočeského kraje. Během jarních měsíců proběhnou základní kola Čokoládové tretry, která je nedílnou součástí Zlaté tretry Ostrava, a to od roku 1961. Věříme, že i tento rok se naši svěřenci dostanou do semifinále a poprvé snad i do finále, které je v den konání velkého atletického mítinku. Ještě před prázdninami uspořádáme Velké oddílové závody, které máme naplánovány na 14. června. A hned na začátku prázdnin Atletický tábor, který už několik let pro velký úspěch děláme ve dvou termínech, pro větší a následně pro menší děti. 

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2022

Rok 2022 utekl jako voda a i když atletická sezona zdaleka nekončí, máme za posledních dvanáct měsíců na co vzpomínat. 

Celý rok byl výjimečný a sportovně našlapaný. Hned na začátku roku jsme pro naše členy spustili opět výzvu ATLET OTUŽILEC, jako dobrou prevenci ke zvyšování imunity a hlavně možnost úžasné zábavy. Na začátku března ... (pokračování)

ATLET OTUŽILEC 2023

Již potřetí pořádáme otužileckou výzvu. Tentokrát v novém kabátě. Cílem akce je inspirovat a motivovat další k zdravému otužování a zvyšování imunity. 


Stačí poslat 1x foto nebo 1x krátké video (max. 20 vteřin) z vaší otužovačky a to v termínu od 24.12. 2022 do 31.1. 2023 na e-mail: info@atletikacelakovice.cz. Každý může během celé akce zaslat max. 3 soutěžní fotky a 3 videa. 


Na začátku února 2023 budou vyhlášeny tři nejlepší snímky a tři nejlepší videa. (v případě neshody může být vyhodnoceno i více příspěvků.)


Buďte co nejoriginálnější a nejvtipnější. :-)


POZOR! Nezacházejte však za hranici, kde je to už nebezpečné. Snímky a videa s nevhodnou nebo s nebezpečnou tématikou nebudou zařazeny do soutěže. Pořadatel si vyhrazuje právo zveřejňovat zaslané obrázky a videa. Zasláním fotek/videí souhlasíte s jejich zveřejněním na sociálních sítích a webu oddílu Atletika Čelákovice z.s.


Hrajeme o tričko Atlet otužilec 2023. 

NOČNÍ ORIENTAČNÍ BĚH MĚSTEM ČELÁKOVICE 2022

Další, již šestý, ročník Nočního orientačního běhu městem Čelákovice je již minulostí. Po dvou covidových letech jsme se opět setkali osobně a společně jsem si užili vánočně vyzdobené město a současně jsme si zasportovali. 

Po těch dvou letech, kdy byl závod on-line, to byla příjemná změna. Moc děkujeme všem za účast a příjemnou pohodovou atmosféru. Krásné svátky a už teď se těšíme na další setkání v roce 2023. 

VÝSLEDKY ZÁVODU 

NOČNÍ ORIENTAČNÍ BĚH 2022

ATLETICKÝ JEŽÍŠEK CHODÍ DŘÍVE

Připravili jsme si pro naše atlety z tréninkových skupin PŘÍPRAVEK a MINIPŘÍPRAVEK, spolu s Atletika pro děti  a Česká atletika , krásný předvánoční dárek v podobě tréninkového zápisníku. Díky němu budou mít mladí atleti perfektní přehled nejen o svých trénincích, výsledcích závodů, ale i o svém růstu nebo výkonnosti. Jednoduchou a hravou formou můžou vše zapisovat a lepit originální samolepky. V zápisníku se také dočtou dobré rady o zdravé výživě, protože i správné stravování je nedílnou součástí každého atleta. Už teď se těšíme na výkony našich svěřenců v roce 2023.

TRÉNINKOVÝ ZÁPISNÍK MLADÉHO ATLETA

6. ROČNÍK NOČNÍHO ORIENTAČNÍHO BĚHU MĚSTEM ČELÁKOVICE

Po dvou letech “on-line závodu” jsme si pro vás připravili opět společný 6. ročník Nočního orientačního běhu městem Čelákovice. Podtitul akce “Znáš dobře své město i v noci?”


Přijďte na tuto sportovně společenskou akci a vychutnejte si předvánoční atmosféru vyzdobeného večerního města a dostaňte se do míst, kde jste třeba ještě nikdy nebyli. Běží dvojice dítě + osoba, která přebírá za dítě odpovědnost.


KDY: pátek 9. 12. od 16:30, předpokládaný konec 20:00 (podle účastníků)

        16:30 - 16:45 prezentace přihlášených, 17:00 start první dvojice

KDE: start a cíl bude v Relax beach, Na Nábřeží 1676

STARTOVNÉ ZA DVOJICI: 200,- Kč (placeno v hotovosti při prezentaci)

CO S SEBOU? světlo, čelovku (nejlépe bílé barvy), tužku, propisku, funkční a nabitý mobil, vhodné oblečení na běh a teplé po běhu!!!.


Na akci je nutná registrace, abychom mohli lépe zorganizovat celý běh a připravit správné množství občerstvení :-). 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ NALEZNETE  POD TÍMTO ODKAZEM 

Kapacita startujících je omezená!!!


A na co se můžete těšit? 

Bude se běhat městem a zaznamenávat kontrolní body (jako například “jaký rok je napsán na kapličce, jaké jméno je na zvonku v ulici … apod.). Délka orientačního běhu bude okolo 10 km (záleží ale na vás, kolik kontrolních stanovišť oběhnete nebo obejdete).


Každý účastník dostane občerstvení (něco na zub a teplý nápoj jak pro malé tak velké účastníky :-). Další občerstvení bude možné zakoupit přímo v baru. Účastníci berou na vědomí, že celý závod se koná za plného provozu a závodu se účastní na vlastní odpovědnost.

Noční orientační běh

VEČERNÍ BĚH MĚSTEM ČELÁKOVICE


První den byl ve znamení závodů pro mladé běžce. A bylo to VELKÝÝÝ. Ve všech rozbězích byla hojná účast a díky profi povrchu na novém sportovním areálu si mohli všichni běžci i diváci užít nádherný závod. Naši atleti bodovali ve všech závodech a ve většině z nich stáli na bedně. Díky organizátorům  a všem běžcům za krásné sportovní odpoledne.


VÝSLEDKY: DÍVKY   CHLAPCI    ŽENY     MUŽI

LISTOPAD V KOSTCE

Protože sport je hlavně zábava, snažíme se tréninky dělat pokaždé trochu jinak. Na poslední venkovní trénink 31. října jsme připravili strašidelné cvičení pro minipřípravky. Spousta opravdu vtipných, strašidelných a originálních masek se prohánělo na městském stadionu, včetně našich trenérů. Akce se chytili i starší atleti, kteří měli noční výběh do lesa s čelovkami. Mlha udělala z výběhu opravdu hororovou atmosféru.


Od začátku listopadu jsme většinu tréninků přesunuly do sportovních hal. Jak každý rok trénujeme jak ve sportovní hale BIOS, v tělocvičně ZŠ J. A. Komenského, tak ve sportovní hale v Nehvizdech, kde trénují a závodí největší hvězdy atletického světa. 


Naši atleti pravidelně doplňují své tréninky několika závody. V uplynulém měsíci se zúčastnili i 89. ročníku Velké Kunratické, která je známá pro svůj trailový běžecký okruh. O to je to větší zábava, které využila například Magdalena Hoke, Aneta Šupová, Julča Hubáčková, Tereza Vojtíková, Lukáš Krátký, Matouš Fiala, ale i náš trenér Pavel Vojtík.


Dalším závodem byl již legendární 48. ročník Večerní běh městem Čelákovice, memoriál Rudolfa Vichery, ve kterém jsme měli hojnou účast jak v rámci mladých atletů 16. 11., tak v dospělé kategorii o den později. I když běžcům počasí příliš nepřálo, panovala neopakovatelná atmosféra tohoto oblíbeného závodu. Už teď se těšíme na další ročník. 


Na 9. prosinec máme pro vás připravený velmi oblíbený již 6. ročník Nočního orientačního běhu městem Čelákovice. Podtitul akce “Znáš dobře své město i v noci?” Přijďte na tuto sportovně společenskou akci a vychutnejte si předvánoční atmosféru vyzdobeného

večerního města a dostaňte se do míst, kde jste třeba ještě nikdy nebyli. Běží dvojice dítě + dospělí, nebo  mohou i dva dospělí. Na akci je nutná registrace na www.atletikacelakovice.cz. Nezapomeňte nás sledovat na našich webovkách, facebooku nebo instagramu. 


Za celý tým trenérů Atletika Čelákovice z.s. přejeme krásný adventní čas, pohodové Vánoce a vše dobré do roku 2023. 

EVROPSKÉ HRY MLÁDEŽE

Šest našich atletek Kateřina Modráková, Aneta Šupová, Nela Krojidlová, Sára Smetanová, Monika Paloušová, Tereza Vojtíková, prožilo začátkem září v Brně nezapomenutelné sportovní zážitky. Holky doplnily tým Nehvizd a spolu s dalšími cca 1750 atlety z 15 zemí Evropy zažily své olympijské hry. Tým přivezl celkem 7 medailí, mnoho finálových účastí a nepopulárních 4. míst. Nádherná oslava sportu. 

4. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK SČK SKUPINY C 

V pátek 9. 9. jsme uzavřeli sérii atletických závodů v roce 2022, které připravuje náš oddíl. Tento rok si mohli porovnat atleti své síly nejen na Městském stadionu v Čelákovicích, ale také v Nehvizdech nebo v Houštce. Tímto velké díky tamním oddílům za poskytnutí zázemí a profesionální organizaci. 

Na každém závodu se účastnilo kolem 200 atletů z 9 oddílů Středočeského kraje a i ten poslední nebyl výjimkou. V disciplínách 50 m překážek, skoku dalekém, hodem medicinbalem a štafetou 8 x 200m si naši atleti vedli velmi dobře. Naše družstvo A skončilo na nádherném 2. místě. 

V celkovém hodnocení, po všech 4 kolech závodů, se Atletika Čelákovice umístila na 2. místě, těsně za vítězným týmem z Atletiky Líbeznice. Podrobné výsledky jednotlivých atletů i družstev, včetně celkového hodnocení, naleznete pod tímto odkazem VÝSLEDKY

Děkujeme všem, kteří se účastnili závodů a všem, kteří pomáhali s jejich realizací. Každý závod je pro nás oslavou sportu. 

ZÁVODNÍ ŽACTVO - NÁBOR ATLETŮ 2010 - 2012


Atletika, přezdívaná královnou všech sportů je v našem podání především o celkovém rozvoji dětí, o lásce k pohybu, všestrannosti a rozvoji sportovních talentů v celé šíři. Snažíme se o individuální přístup, upřednostňujeme kvalitní tréninkové jednotky s těmi nejlepšími trenéry. A očividně se nám daří udržet zájem o naše tréninky, které jsou dlouhodobě naplněny. 


A daří se nám ne jen na trénincích, ale i na závodech, na kterých naši atleti pravidelně obsazují nejlepší příčky. Závody nás baví a je to cesta jak atlety pozitivně motivovat. 


A proto v tomto roce otevíráme výjimečně nábor pro děti ročník 2010 - 2012, abychom rozšířili naše závodní týmy. Hledáme sportovně založené děti se zájmem o závodění. Tréninky závodního žactva jsou 3x týdně s účastí na závodech min. 4x ročně. 


Přijďte na nábor, užijte si s námi trénink a předveďte, co ve vás je! Stačí vyplnit formulář a my vám zašleme bližší informace o náboru.

VELKÉ ODDÍLOVÉ ZÁVODY 2022

Již tradičně se k závěru školního roku konají naše Velké oddílové závody Atletika Čelákovice. Ani v tomto roce to nebylo jinak. Ve středu 15. 6. 2022 byl takový náš malý oddílový svátek a přišla si ho užít většina našich svěřenců. Celé odpoledne bylo ve znamení atletiky a zdravého pohybu. Do disciplín (60 m běh, hod raketkou, skok do dálky a běh 200 m) šli všichni naplno a s chutí vyhrát. Na jednotlivé výkony se můžete podívat na tomto odkazu: 

VÝSLEDKY

A nezůstalo jen u závodění. Díky letním teplotám proběhla vodní bitva, která strhla úplně všechny. Nechyběla ani zmrzlina, buřt na ohni a příjemné posezení s rodiči. Na závěr akčního odpoledne obdrželi všichni účastníci diplomy a medaile, protože tento den vyhrál úplně každý. Děkujeme našim atletům za jejich nadšení do trénování a budeme se opět těšit v září na stadionu. 

ODKAZ NA FOTKY ZE ZÁVODU 

Děkujeme 

trenéři Atletika Čelákovice z.s.


LETNÍ TRÉNINKY

PONDĚLÍ:

16:00 - 17:00 - MINI PŘÍPRAVKA II (2016-2015)

17:00 - 18:00 - MINI PŘÍPRAVKA I (2014)

18:00 – 19:15 - PŘÍPRAVKY ZÁVODNÍ

18:00 - 19:30 - ATLETIKA PRO RADOST

18:00 - 19:20 – ŽACTVO A - ZÁVODNÍ

18:00 - 19:15 – ŽACTVO B - KONDIČNÍ

STŘEDA: 

16:30 - 18:00 - PŘÍPRAVKA I a II.

17:30 - 19:00 – ŽACTVO A - ZÁVODNÍ

18:00 - 19:15 – ŽACTVO B - KONDIČNÍ

PÁTEK:

16:00 - 18:00 – ŽACTVO A - ZÁVODNÍ 

DĚKUJEME ZA PODPORU