Atletika Čelákovice 


Atletika v Čelákovicích

Tradice atletiky v Čelákovicích sahá až do roku 1950, kdy ji pod Sokolem TOS Čelákovice založil Rudolf Vichera. Od roku 2010 náš oddíl fungoval samostatně pod TJ Spartak Čelákovice z.s. a v roce 2020 jsme se plně osamostatnili. Dnes sdružuje Atletika Čelákovice z.s. více než 250 dětí a 14 trenérů.


Zaměřujeme se na všestranný rozvoj

Atletika je sportem pro všechny a v začátcích nenutí ke specializaci. Proto se zaměřujeme na všestranný rozvoj dětí s důrazem na běh, skok, hod a hry. Tyto pohybové aktivity tvoří základ nejen pro jednotlivé atletické disciplíny, ale i pro jiné sporty a vycházejí z přirozených pohybů. Věříme, že si u nás každý najde to své. Pravidelně se zapojujeme do sportovních projektů a akcí pod Českým atletickým svazem.


Moderní metody i osvědčené postupy

Při tréninku využíváme nejnovější poznatky a metody, ale zároveň nezapomínáme na léty osvědčené tréninkové postupy. Naši trenéři se pravidelně účastní akreditovaných školení Českého atletického svazu. Věříme, že sport by měl být především zábavou, rádi se smějeme a vytváříme přátelskou atmosféru, protože pro nás je sport především o zábavě a radosti.


Sport pro všechny

Rádi přivítáme děti všech věkových kategorií, od těch nejmladších po ty nejstarší. Malé začátečníky vítáme v našich minipřípravkách již od pěti let, kde se seznámí se základy atletiky. Postupně pak mohou pokračovat v přípravkách. S přechodem do žactva mají děti možnost se rozhodnout, zda se chtějí atletice věnovat závodně, nebo ji dělat spíše pro radost a udržení kondice. Jsme tu pro každého, kdo má zájem o tento skvělý sport!


Závody a pořádání

Pořádáme mnoho závodů v Čelákovicích a Nehvizdech. Naši zkušení rozhodčí se aktivně podílejí na organizaci i jiných krajských soutěží a někteří z nich sbírají cenné zkušenosti i na mezinárodní úrovni.


Závodní oddíl

Atletika Čelákovice se aktivně účastní krajských a republikových soutěží pod hlavičkou Českého atletického svazu. Naši atleti sbírají cenné zkušenosti jak v soutěžích družstev tak v jednotlivcích v kategoriích od přípravek až po dorost.

Přijď mezi nás

STANOVY ATLETIKA ČELÁKOVICE Z.S.

Miroslav Šup (trenér 3. třídy, rozhodčí 2. třídy)

Rád trénuju a vzdělávám se, stále hledám nové metody a přístupy. Děti jsou pro mě nekonečnou inspirací. Baví mě předávat své zkušenosti, jak životní tak trenérské.Radim Vysloužil (trenér AP, rozhodčí 2. třídy)

Sport je pro mě dokonalý relax a práce s dětmi velká zábava. Kombinace: zn. ideál :-)

Mám rád hory a to jak v zimě na lyžích, tak v létě výšlapy. Jinak jízda na kole, plavání, kruhové tréninky a běh.

A to vše s mojí rodinou – Péťa, Evička a Barča.

Lenka Šupová (trenérka 3. třídy, rozhodčí 2. třídy)

Sport a pohyb patří k mému životu. V mládí jsem hrála volejbal, stolní tenis, basketbal...  Manžel mě přivedl k cyklistice, rádi spolu vyrážíme na vyjížďky. Miluji aktivní dovolené. V zimě lyže a běžky. V létě volejbal, kolo, turistika, chodím se ráda proběhnout po lese nebo projet na bruslích. Občas si zaběhnu nějaký závod.

Veronika Kratochvílová (trenérka AP)

Práce s malými dětmi mě baví, věnuji se jí už mnoho let.

David Dvořák  (trenér AP, TŽ, rozhodčí 3. třídy)

Sport mě baví ve všech podobách hrál jsem fotbal, hokej, ale nejraději mám sjezdové lyžování. Martina, Alžběta, Zuzana to je moje rodina. Historie a veteráni to jsou moje záliby i práce.

Pavel Jandura (učitelství tělocviku, trenér AP)

Sportuju ze setrvačnosti, mám kupu dětí.

Kateřina Kadlečková (trenérka AP)

Ráda rekreačně sportuji a práce s dětmi mě velmi baví.

Tomáš Grygar (trenér atletika pro radost)

Pohyb v přírodě a lezení jsou moje vášně. Jsem pro každou legraci.

Pavel Vojtík (FTVS, trenér 3. třídy)

Jako profesionální hasič se musím udržovat stále v kondici. Mám rád sport ve všech jeho podobách.

Honza Marek (trenér AP)


Jana Flekačová (trenérka AP)

Mojí velkou zálibou v mládí byl basketbal, který jsem hrála závodně jedenáct let.

Miluju hory, hlavně ty zimní a na lyžích, které jsou mojí velkou vášní. Ráda si jdu zaplavat, to mě vždy nakopne.

Martin Buchta (trenér žactva, aktivní atlet)


Zuzana Volínová (Atletika pro Radost)

Josefína Včeláková (asistentka trenéra)