56. ročník ČELÁKOVICKÁ HODINOVKA

HODINOVKA OPĚT V ČELÁKOVICÍCH 28. 10. 2018 

Po dlouhých 29 letech se dnes opět konala legendární HODINOVKA v Čelákovicích. I přes nepřízeň počasí dorazili na Čelákovický stadion nejen běžci z blízkého okolí. A i když rekord Emila Zátopka z roku 1955 nepadl, tak tu padaly rekordy osobní. 

Absolutním vítězem se stal Jiří Čivrný, který za 60 minut uběhnul krásných 17.330 metrů. V kategorii žen zazářila naše trenérka Lenka Šupová s pěknými 11.979 metry. Celkové výsledky naleznete ZDE

Děkujeme hlavnímu partnerovi závodu, společnosti ALUTEC KK s.r.o., díky níž jsme tento legendární běh vrátili zpátky do našeho města.

ČELÁKOVICKÁ HODINOVKA 28.10.2018

TIPOVACÍ SOUTĚŽ S ROYAL BAY - UKONČENA

Tipněte si, kolik uběhne nejrychlejší závodník Čelákovické hodinovky, která se uskuteční 28. 10. 2018. Čí tip bude nejblíž, vyhrává kompresní podkolenky ROYAL BAY® Classic„national edition“ http://cz.royalbay.eu/.

Své tipy posílejte prostřednictvím formuláře, který naleznete pod odkazem níže. Současně se o něj podělte v komentářích na facebooku. Ze zaslaných odpovědí přes formulář soutěže vybereme výherce. Soutěž končí 27. 10. 2018 ve 23:59.

Podmínky soutěže ZDE 

Cooperův test v rámci ČELÁKOVICKÉ HODINOVKY 

Pojďte si s námi zkusit tento nesoutěžní běh, který proběhne po hlavním závodu Čelákovické hodinovky. A co o vás řekne uběhnutá vzdálenost za 12 minut? Cooperův test je jednou z forem zátěžových testů, která vám pomůže zjistit vaši kondici. Test byl vypracován v roce 1968 týmem dr. Kennetha H. Coopera a ze začátku měl sloužit hlavně k armádním účelům Spojených Států. 

Kenneth Cooper sestavil obsáhlou sestavu cviků jako běh, plavání, chůzi a kolo. Ale právě běh se těší největší oblibě. Správné provedení testu a prozkoumání výsledků pomůže k zjištění kyslíkové kapacity, která je nejdůležitějším faktorem během vytrvalostního tréninku. Podle Cooperova testu je možno zjistit VO2max (maximální aerobní kapacita vyjadřuje objem kyslíku, jenž je člověk při maximálním výkonu schopen zpracovat k tvorbě energie). Tímto testem se určuje skutečný stav zdatnosti a výkonnosti každého jedince na základě uběhnuté vzdálenosti na konci testu.

Dvanáctiminutová zkouška běhu by měla probíhat na měkkém povrchu nebo také na tartanu na lehkoatletickém stadionu. Vzdálenosti by měly být výrazně a přesně vyznačeny každých 100 m. Je důležité, aby účastníci testu běželi pokud možno rovnoměrným tempem a test končili výrazně unaveni. Nesmíme tedy „přepálit“ začátek, ale ani začít příliš volným tempem.

Hlavní partner běhu
Partneři běhu

VÍTĚZOVÉ ČELÁKOVICKÉ HODINOVKY A NEPŘEKONATELNÝ EMIL ZÁTOPEK

Skleněná pamětní medaile